Naujienos

Nacionalinė bibliotekų savaitė su VĖJO MYLIMĄJA GIEDRE

 

 


Balandį baigėme  renginiu, skirtu XVIII-ajai BIBLIOTEKŲ SAVAITEI su šūkiu „KARTU MES KURIAME ATEITĮ“ Elmininkų bibliotekoje.

Mes neįsivaizduojame ateities be knygų, todėl pakvietėme skaityti ir naujas, ir senas knygas. Renginio lankytojams buvo pateikta ir mokomoji medžiaga. Šiandien, kada informacijos kiekis kasdien vis didėja, susiduriame su problema spėti ją įsiminti, suprasti, įsisąmoninti, todėl labai svarbu išmokti tą daryti greitai.

Pateiktoje medžiagoje – skaidrėse su nuotaikingais paveikslėliais, paruoštoje pasinaudojus inovatyvios mokymo sistemos pradininko ir įkūrėjo Lietuvoje, greičiausio pasaulyje užsienio kalbų mokymosi būdo „Kolibrio metodas“ autoriaus Algirdo Karaliaus rekomendacijomis.

Tačiau ne viską galima  ir reikia skaityti greitai –  tai netinka grožinei literatūrai, ypač – poezijai. Bibliotekų savaitės viešnia –  kupiškėnė Giedrė Murnikovienė. Jos rankose  –  daili, jausmingumo ir atvirumo kupina knygelė „Vėjo mylimoji“. Pokalbis apie kūrybą, eilėmis sugulančius išgyvenimus, dukros Monikos fotografijos ekrane ir eilėraščiai, persipinantys su burbiškiečio Alvydo Apeikio dainomis – atrodė, kad gitaros garsai ir tas Giedrės vėjas ir mums dalina meilę, į tolį nunešdamas skaudulius, išblaškydamas liūdesį.  Renginys vyko be griežto scenarijaus, spontaniškai derinant eiles ir dainas. Viešėjusi anykštėnė keramikė literatė Asta Lašiūnienė irgi pasidalino savo kūryba, o Alvydas išdrįso pirmą kartą viešai paskaityti savo jaunystėje sukurtas eiles (suskaičiavome, kad eilėraščiui jau sukako 30 metų J ).

Renginį baigėme prie puodelio kavos, diskutuodami apie tai, kaip gyvename šiandien ir ko tikimės iš bibliotekos rytoj.

Bibliotekininkė Diana Šermukšnienė