Naujienos

Tarptautinės vaikų knygos dienos paminėjimas su antrokėliais

Kovo 28-osios popietę būrys antrokėlių sugužėjo į Svėdasų biblioteką paminėti tarptautinės vaikų knygos dienos, kuri švenčiama kasmet balandžio 2-ąją dieną.

Prisiminėme kūrybos žanrus, skaitėme pasakas, minėme mįsles.

Kiekvienas pasidalino, kokia yra pati mėgstamiausia knygelė. Vaikai spėliojo pasakų ir autorių pavadinimus. Greičiausieji buvo apdovanoti prizais.

Visi kartu susipažinome su S. Paltanavičiaus interaktyviąja knygele „Gamtos metų ratas“. Daugelyje šios nepaprastos knygos puslapių paslėpti vaizdo įrašai, kurie atgyja išmaniųjų įrenginių pagalba. Kiekvienas pabandė surasti ir peržiūrėti „slaptuosius“ vaizdelius ir iškart buvo sužavėti interaktyviąja knygele.

Vaikai apžiūrėjo Velykinę knygų parodėlę, piešė mėgstamiausiu pasakų veikėjus ir piešiniais papuošė pasakų grytelės stogą.

Bibliotekoje ieškojome pačios storiausios ir sunkiausios knygos, apžiūrėjome ir pačias mažiausias. Prisiminėme, kad knygų būna ne tik popierinių, bet ir pagamintų iš audinio, faneros, odos, Kamilė papasakojo, kad pas senelį matė molinę knygą, kurios lentelės perrištos virvele. Goda ir Kotryna ir Mėta pasimokė bibliotekininkės darbo: kartu užpildėme naujo skaitytojo formuliarą, įvedėme duomenis į „Libis“ sistemą, išdavėme knygeles.

Tikimės, kad jaukiai ir smagiai praleista popietė paskatins vaikus dažniau lankytis bibliotekoje ir aktyviau skaityti.


Inga Kilienė