Naujienos

Kas švyti vasario nakties danguje?

 

Paskutinį vasario penktadienį Anykščių literatų klubas „Marčiupys“  L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje surengė tradicinius naktinius poezijos skaitymus  „Šimtas poetiškų žodžių Lietuvos šimtmečiui“. 


Kaip ir kasmet, atvyko gausus svečių būrys: iš Ukmergės, Kėdainių, Jonavos, Kupiškio, Panevėžio, Biržų, Pasvalio rajonų literatų klubų. Vakare dalyvavo ir Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis. Jis įvykdė savo pažadą, duotą pernai, ir susirinkusiems perskaitė Maironio eilėraštį, tiesa, provokuojamas kitais metais ateiti skaityti savo parašytą eilėraštį, K. Tubis purtė galvą ir tokio pažado nedavė.   Literatai sureagavo į kvietimą „parašyti laišką“ – skirti eilėraštį Lietuvos šimtmečiui. Jų skaitomas eiles lydėjo saksofonininko Aurimo Matelio atliekami kūriniai.

Kartu su Aldona Širvinskiene pasidžiaugėme jos nauja knyga „Žydintys sparnai“.

Nors šventė buvo padalinta į keletą dalių, tačiau atmosfera buvo labai neformali, skaitymus paįvairino bardų dainos, skambėjo ir akordeonas, keletas dalyvių dovanų gavo ukmergiškės Aldutės Lučinskaitės renginio metu nupieštus portretus, o skaitymai išties užsitęsė iki paryčių.

Už finansinę paramą dėkojame Anykščių rajono savivaldybei ir merui Kęstučiui Tubiui ir laukiame kada vėl vasario žvaigždės pakvies visus poezijos mylėtojus į Anykščius.

Svečių atsiliepimai:
Albinas Kuliešis (Ukmergė):
„Virš Anykščių bažnyčios švytėjo mėnuo o lediniame Šventosios vandenyje suposi žiburiai... Šaltukas spaudė kaip reikiant, kaip senais laikais... Jau nebesuskaičiuoju kiek kartų buvau naktiniuose poezijos skaitymuose Anykščiuose... Visados jų laukiame, kaip pasimatymo su mylimu žmogumi... Biblioteka mus priėmė svetingai... Ir skambėjo poezijos posmai suvežti iš Lietuvos... O vasario dangus švytėjo melsvumu...“

Giedrė Maybe (Ukmergė): 
„Buvo nerealus vakaras - darsyk AČIŪ!!!“

Laima Žilytė ( Kėdainiai):
„Anykščiuose turbūt tik taip gera ir gali būti! Dėkoju :)“

Rima Petrilevičienė (Kėdainiai):
„Vienas šilčiausių poezijos skaitymų, nors už lango žiema rodė ragučius... Didelis dėkui Jums už šilumą ir jaukumą.“

„Marčiupio“ klubo informacija, foto Laimos Žilytės, Albino Kuliešio.
Daugiau foto: http://www.kulturos-miestas.lt