Naujienos

Rubikių biblioteka kviečia balsuoti

Akcija  „Metų knygos rinkimai“ vyksta kasmet nuo 2005 m.  Rubikių biblioteka joje dalyvauja nuo 2009 m. Jau septintą kartą bibliotekos paraiška buvo įvertinta, šiais metais  — komplektu knygų paaugliams.

Jį sudarė 5 knygos, kurias matome parengtoje parodoje „Renkame Metų knygą“.

Bibliotekos bičiuliams prieš kelerius metus teko dalyvauti Anykščių VB  Vaikų literatūros skyriaus Katinų svetainėje įvykusiame susitikime su rašytoja Daina Opolskaite ir jos knyga „Eksperimentas gyventi“ (šį susitikimą  Rubikių bibliotekai padovanojo „Metų knygos rinkimai“ organizatoriai ). Mums patiko rašytojos gebėjimas suprasti  paauglių gyvenimo sunkumus, jauno žmogaus ieškojimus savojo „aš“, todėl  šiais metais, gavę progą susipažinti su antrąja rašytojos knyga „Ir vienąkart, Riči“, su nekantrumu ėmėme ją studijuoti.

Popietės metu bibliotekininkė supažindino su pagrindiniais penkiolikmečiais veikėjais ir jų pasauliu. Istorija labai pamokanti, nes pasakoja apie draugystę ir apie nuopuolius, apie norą padaryti kažką „beprotiško“, nors tai kainuoja ir gyvybę, apie  tėvų ir vaikų nesusikalbėjimą... Labai ryškus autorės tikėjimas jauno žmogaus noru išsitiesti. „Žmonės, sūnau, labai nevienodi. Jie tave gali nugramzdinti į patį klampiausią dugną, kur nėra šviesos. Bet taip pat žmonės gali iškelti į saulę, ligi pat dausų ir dar aukščiau“, — kalba  išmintis vieno iš knygos veikėjų   tėvo lūpomis.

Perskaitę šią knygą pajutome sąšauką  su šiai akcijai pristatyta  Lauros Varslauskaitės  knyga „Mano didelis mažas aš“. Tik šios knygos herojus penkiolikmetis Benediktas serga Dauno sindromu, bet taip pat svajoja kažką „tokio“ padaryti, kad bent trumpam pabėgtų nuo motinos globėjiškos meilės ir pasijaustų pilnaverčiu žmogumi. Sutikęs Oskarą ir savotiškai išgelbėjęs jį nuo savižudybės  Benediktas  susirado tikrą draugą ir pasijautė laimingu. Abi autorės palietė ir skaudžią patyčių temą, kai trūksta tolerancijos kitaip atrodančiam, kitaip mąstančiam.

Siūlome būtinai perskaityti šias knygas. Abejingų jos tikrai nepaliks. Raginame balsuoti už labiausiai patikusią, nes mes jau balsavome.


Rubikių bibliotekos informacija