Naujienos

Popietė su moksleiviais „Čekonių krašto dukra“

Sausio 30 d. 5–6 kl. moksleiviai su lietuvių kalbos mokytoja Danguole Skvarnavičiene buvo pakviesti į popietę, skirtą mūsų kraštietei Onai Sedelskytei. Sausio 23 d. sukako 95 metai, kai gimė kalbininkė, muziejininkė, literatė Ona Sedelskytė.


Onutė nuo pat vaikystės rašė eilėraščius, žavėjosi literatūra. Vyresni kaimo žmonės su meile ir pagarba labai šiltai Onutę prisimena, daugelis dar turi jos darytų nuotraukų. Būdama labai darbšti, pareiginga, jautrios sielos ji stipriai jautė neteisybę, troško meilės ir teisingumo.

1958-1960 m. dirbo A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktore – pirmąja muziejaus vadove po rašytojo mirties. Daug skaudžių valandų Onutei teko išgyventi per tuos porą metų Anykščiuose, kuriant muziejų, nes ji buvo nesuprasta.

1967 m. buvo išleista jos knygelė vaikams apie rašytojo A. Vienuolio vaikystę „Užuožerių Antaniukas“.

Moksleiviams buvo papasakota kiek bibliotekoje yra Onos Sedelskytės asmeninių daiktų, brangių relikvijų, menančių kraštietės gyvenimą ir kūrybinę veiklą, kuriuos padovanojo sesuo Palmira Ivanavičienė. Onutė turėjo fotoaparatą ir daug fotografuodavo, bibliotekoje saugomas fotoaparatas, foto nuotraukų negatyvai, trys albumai. Moksleiviai susidomėję vartė ir žiūrėjo albumus. Mokytoja Danguolė ir mokiniai skaitė Onutės eilėraščius, o Čekonyse gyvenanti Austėja nustebino visus, pasakiusi, kad O. Sedelskytės vardu pavadinta jos gatvė. 

Popietės pabaigoje mokiniai piešė piešinius, o mokytoja skaitė Onos Sedelskytės „Užuožerių Antaniukas“ vaizdeliai iš A. Vienuolio vaikystės novelę „Verutė“. Moksleiviai nupiešė gražius piešinius, parašė sveikinimus, kurie skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Debeikių filialo bibliotekininkė
Ingrida Markuns

facebook.com