Naujienos

„Mokymosi žavesys ir galia Elmininkų bibliotekoje“

Žmogus mokosi visą gyvenimą. Be mokymosi sunkiai įsivaizduojama profesinė veikla ir karjera, sveikas ir laimingas gyvenimas. Atrasti mokymosi žavesį ir galią Elmininkų bibliotekos skaitytojus pakvietėme lapkričio 25 d. – prisiminti įvairius liaudies darbus, pasimokyti, pasidžiaugti tuo, ką mokame sukurti.


Užpalių kultūros centro (Utenos r.) darbuotoja Birutė Minutkienė atvežė A. Jukniaus etnografinę dokumentiką – kino filmus, apie liaudies darbus ir šventes: apie lino kelią nuo rovimo iki audimo raštų – „Ausk, sesele, margą raštą“, apie nuostabius drožybos darbus – „Pamėgau iš mažens“, kalvystės amatą filme „Dėdė Domas – kalvis“, lietuvių liaudies dainų skambesį – „Seną motiną aplankius“, teatralizuotos šventės akimirkas – „Jau žirgeliai pakinkyti“.

Dėmesį prikaustė ir unikalūs kadrai, ir Birutės pasakojimas, komentarai. Prisiminę, kaip buvo dirbama ir švenčiama anksčiau, pasidalinome tuo, ką turime šiandien: skambėjo „Elmės“ ansamblio dainos, grožėjomės įvairiausia technika atliktų rankdarbių paroda.


Bibliotekininkė Diana