Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2017

Šiaurės šalių asociacijos Norden sukvietė vaikus, jaunimą ir suaugusius dalyvauti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose ir patirti literatūrinių įspūdžių. Lapkričio 13-19 dienomis vyko garsiniai skaitymai visose Šiaurės ir Baltijos šalyse.


Šių metų tema – Salos.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu Viešintų bibliotekos lankytojai keliavo po salas Šiaurės šalių literatūroje. Jūrų apsuptyje, išskirtinės savo gamta salos per amžius įkvepia Šiaurės šalių rašytojus. Šių metų tema atsispindi ir skaitymams siūlytuose tekstuose – kiekvienas jų savaip kvietė persikelti į literatūrinę salą.

Garsiniams skaitymams šiemet buvo siūloma suomių rašytojo ir dailininko Mario Kuno knyga „Lobių sala“.

Ištraukas iš šios knygos skaitė piratas Dominykas.  Vaikai ir jaunimas ieškojo literatūrinių lobių Šiaurės vandenyne, piešė savo fantazijų salą, pasakojo apie jas savo draugams. Labai įdomus šių metų plakatas. Plakato iliustracijos autorė – estų dailininkė, iliustruotoja Regina Luk – Tomperė. Iliustracijoje matome didelį senovinį laivą – jis mus pasiekė iš seno estų padavimo apie namo grįžtantį jūreivį. Po ilgų plaukiojimų laivas grįžta namo laivo stiebas sužaliuoja ir apsipila žiedais. Medis simbolizuoja gyvenimą. Pratęsdami mintį apie gyvenimą, vaikai ir jaunimas kūrė pasakojimus apie gyvenimą pakliuvus į salą. Savo fantazijas labai išraiškingai pasakojo Mindaugas.

Paskutinę Šiaurės šalių bibliotekų savaitės dieną Viešintų bibliotekos vaikai ir jaunimas dalyvavo viktorinoje „Šiaurės šalys. Toli ir arti“.


Viešintų bibliotekos informacija