Naujienos

Šviesus ir šiltas susitikimas Svėdasų bibliotekoje

Atspėkit kas šviečia ir šildo, kai nebūna saulutės? Taip – tai knyga. Gegužės mėnesį minima knygos diena. Ta proga gegužės 17 d. į Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijos salę pradinukai sugužėjo susitikti su viešnia iš Vilniaus Dalia Dilyte-Staškevičiene.

Lietuvių literatūros tyrinėtoja, vertėja, humanitarinių mokslų daktarė nuoširdžiai pristatė savo nesenai išleistą knygelę patiems mažiausiems – „Pasakos apie traktorių“. Tai linksmos istorijos apie Tomą ir jo traktorių Trauklį, bei priekabą „Kabę“. Jiems nutinka įvairios linksmos istorijos ir nuotykiai.

Autorė papasakojo, kad šias pasakas sukūrė savo anūkėliui, o kūrybinio įkvėpimo sėmėsi būdama gamtoje ir įsiklausydama į medžių šlamėjimą, paukštelių čiulbėjimą. „Šypsenėlės“ artistai, lėlių pagalba, suvaidino vieną pasaką iš šios knygelės apie nenorių kraštą. Kol artistai ruošėsi, Austėja M. pagrojo smuiku.

Viešniai vaikai uždavė tiek daug klausimų, kad knygelės autorė net nespėjo į visus atsakinėti. Vaikams labai patiko bendrauti su pasakų autore ir net kartu sudainuoti sutartinę „Ku kū , ku kū, duos kiškis taukų“.

Pabaigoje visus 11 artistų Dalia Dilytė apdovanojo naujomis knygelėmis. Mažieji gavo po knygelę „Pasakos apie traktorių“ , o vyresnieji - Vilės Vėl „Kaip mes išgarsėjome“, bei po padėką už aktyvų dalyvavimą bibliotekos veikloje.

Autorė turi parašiusi ir daugiau knygelių vaikams tai – „Pasakos apie Lietuvos istoriją“, „Senelės pasakos“ ir greitu laiku dar viena knygelė pradžiugins jaunuosius skaitytojus.

Laukiame naujų pristatymų.


Svėdasų bibliotekos biliotekininkės Asta ir Dalia