Naujienos

„Krosnies pasakos“ mažiesiems svečiams iš Pakruojo

Gegužės 18 dieną mūsų bibliotekoje lankėsi Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos pradinukai kartu su mokytojomis ir tėveliais. Svečiams buvo pristatyta edukacinė programa „Krosnies pasakos“, kurios tikslas – skatinti vaikus skaityti lietuvių liaudies pasakas, per šį tautosakos žanrą formuoti augančio žmogaus asmenybę, skleisti pasakų sekimo šeimose tradicijas, supažindinti jaunuosius skaitytojus su seniausiu materialiu objektu, išlikusiu Anykščiuose – senovine krosnimi. Bibliotekos lankytojai šią veiklą pasiriko kaip vieną įdomiausių iš trijų Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus siūlomų edukacinių programų.

Edukacinę kelionę pradėjome prie bibliotekos grindyse įrengto stiklinio lango, pro kurį matomas archeologinių kasinėjimų metu rastos XVI amžiaus senovinės krosnies vaizdas iš viršaus. Trumpai susipažinę su krosnies atsiradimo istorija, paskirtimi, joje aptiktais radiniais, leidomės į bibliotekos rūsį iš arčiau apžiūrėti eksponato. Čia mūsų laukė staigmena - Pasakų senelė, kuri vaikams anykštietiška šnekta pasekė lietuvių liaudies pasaką „Kaip kvailys raganas iškepė“. Klausantis pasakojimo, vaikams iškilo klausimų apie pasakoje išgirstus nesuprantamus, keistus žodžius, tačiau senelė su džiaugsmu jiems paaiškino, ką reiškią žodžiai „anas“, „ažmirša“, „kavalkų mesos“, „mįslyja“ ir kt.

Tuo staigmenos nesibaigė – rūsyje esančioje Pasakų ložėje svečių laukė dar dvi pasakininkės. Jos pakvietė vaikus pasirinkti personažus ir drauge kurti bei vaidinti istoriją apie žvėrelius, o už kūrybiškumą ir stropumą visus apdovanojo knygelėmis.

O didžiausias netikėtumas – atkeliavęs bibliotekos katinas Pukis Kutulis ir įteikęs mažiesiems smalsuoliams po katinišką siurprizų krepšelį: knygų skirtukų, užrašų knygelių ir kalendoriukų.

Už pagalbą patrauklia forma sekant pasakas, kurias klausytojai mielai vaidino, dėkojame Ažuožerių filialo vyr. bibliotekininkei Daivai Agafanovienei ir jos padėjėjoms Linai Strigūnienei ir Violetai Mikštaitei.

 

Video filmukas iš edukacinės programos
   

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija