Naujienos

Svėdasų bibliotekos vaikų klubas „Šypsenėlė“ teatro šventėje

Jau kelinti metai iš eilės Anykščių kultūros centro Svėdasų skyrius organizuoja teatro dienas. Šiais metais šventė vyko net dvi dienas: vaikų teatro diena - kovo 25 d. ir suaugusių teatro diena - kovo 26 d. Pirmąją dieną pasirodė vaikų kolektyvai iš Aulelių, Leliūnų, Kurklių, Svėdasų gimnazijos ir Svėdasų bibliotekos.

Vaikų klubas „Šypsenėlė“ parodė spektaklį „Auksinė žuvelė“. Tai apsakymas iš Jurgos Baltrukonytės knygelės „Filmukai“, kuri pateko į vaikų populiariausių knygų penketuką 2016 m.

Vaikams patiko vaidinti linksmą istoriją apie žuvelę, kuri kruopščiai pildė visų norus. Bet užuot žmonės buvę patenkinti, atvirkščiai, tik niurzgėjo ir buvo nelaimingi. Auksinė žuvelė patarė pamąstyti kodėl taip atsitinka – gal dėl to, kad nežino ko patys nori, nemoka sugalvoti arba nemoka tais norais džiaugtis. Vaikams labai patiko pabaiga – eilinė mergaitė gali virsti stebuklinga ir išpildyti pačios auksinės žuvelės norą, tapti paprastu kilbuku.

Knygelėje yra ir daugiau apsakymų, kurie tokie pat žavūs ir pamokantys, ir gal būt jų personažai taip pat kada nors atgims scenoje. Visada smagu pasinerti į naują pasaką ir tikėti laiminga jos pabaiga.

Bibliotekininkė Asta Medinienė