Naujienos

„Fragmentai“ Svėdasų bibliotekoje

Gruodžio 3 d. Svėdasų bibliotekoje vyko anykštietės dailininkės Loretos Uzdraitės parodos „Fragmentai“ pristatymas.

Autorė papasakojo apie save, kūrybinį kelią, kaip gimė ši paroda. Autorei artimos temos – kultūra ir jos istorija. „Fragmentai“ – tai grafikos darbų paroda, kuri gimė po kelionės į Romą. Lino raižiniuose iš senosios architektūros bei dailės istorijos atgimsta medžių, paukščių, gėlių žiedų ir pumpurų motyvai.

L. Uzdraitė taip pat maketuoja ir apipavidalina knygas. Jų šiuo metu yra 16. Už apipavidalintą knygą A. Baranausko „Anykščių šilelis“ gavo 2015 m. gražiausios knygos diplomą vaikų ir jaunimo teminėje grupėje.

Dailininkės paprašėme susirinkusiems pasidaryti po kalėdinį atviruką, pasitelkus linoraižinių techniką. Loreta ant balto popieriaus lapo darė antspaudus ant įvairių linoraižinių figūrėlių: medžių, paukštelių, angelų, o mes juos spaudėme su paprastu šaukštu. Ypač šis darbas patiko jaunimui, nes tai greita ir paprasta.

Degant advento žvakei, gėrėme arbatą, klausėmės bardo Algio Barono atliekamų dainų, o širdyje liko šiltas jausmas, kad ši dailininkė ir jos darbai skleidžia tikrą ramybę ir harmoniją, kurios taip trūksta šiame advento laikotarpyje.