Naujienos

PASAKA MAŽIESIEMS ELMININKŲ BIBLIOTEKOJE


Tamsūs šalti rudens vakarai taps jaukesni, jei seksime pasaką...

Dar vasarą Elmininkų bibliotekos vaikai mokėsi sekti pasaką. Ramiai, tyliai eiliuotus pasakos „Netikra draugystė“ žodžius dėliojo Ema. Kaip dažnai pasakose būna, gyveno katinėlis (Rokas) ir gaidelis (Ignas). Pas juos gyventi įsiprašė laputė (Ugnė), būti gera ir dora prižadėjo. Aišku, kad apgavo, ligone apsimetė. O likusi viena – visą dieną dainavo, šoko ir siautė su vilkais (Aurelijus ir Aldas). Sunerimę, kad lapės negalavimai rimti, katinėlis su gaideliu pakvietė daktarę šarkelę (Kamilė). Ši greitai išaiškino visą tiesą ir lapei beliko sprukti kuo toliau. Nenusiminė draugai: jei draugystė netikra – geriau tokia pabaiga.

Pasaką sekti išmokome. Nusprendėme pasinaudoti Anykščių bibliotekoje atidaryta „Idėjų „LABAS“ laboratorija – garso įrašų studija ir padaryti įrašą CD formatu. Į pagalbą atėjo ne tik bibliotekos darbuotojai, savanoriai, bet ir grupės „Skylė‘ muzikantas Gediminas Žilys, kanklėmis, gitara, vargonais ir dambreliu sukūręs muzikinį foną. Ekspromtu gimė ir dainelė, pagyvinanti pasakėlę. Vaikai ne tik susipažino su įrašų studijos veikimo principu, bet ir dalyvavo kūrimo procese, improvizavo. Nemažu iššūkiu tapo ir iliustracijos kūrimas. Raiškiausiai tai atlikti pavyko Eligijui.

Atėjo ruduo – metas, kad vakarai tampa ilgi ir tamsūs. Bet gali pasekti pasaką, ypač, jeigu turi mažesnių brolių, sesių ar draugų. Tokį pasakų vakarą ir surengėme Elmininkų bibliotekoje lapkričio 22-ąją. Dar kartą prisiminėme įspūdžius kaip sekėsi įrašinėti pasakaitę, paklausėme kaip ji skamba. Visi skaitovai atminimui dovanų gavo kompaktinį diską su įrašu ir po saldžiąją dovaną – šokoladą.

Bibliotekininkė Diana Šermukšnienė