Naujienos

RAŠYTOJAS ANTANAS DRILINGA – ANYKŠČIŲ GARBĖS PILIETIS

„...Garbės piliečio vardas gali būti suteikiamas Lietuvos Respublikos bei užsienio valstybių piliečiams už ypatingus nuopelnus ir pastangas bei išskirtinį indėlį į Anykščių rajono švietimo, kultūros, mokslo, sporto, ekonomikos, socialinės plėtros ir kitas sritis...“ (Iš Anykščių Garbės piliečio vardo suteikimo nuostatų).

Iškilmingo Miesto šventės „Anykščiams 575!“ atidarymo metu Garbės piliečio vardas buvo suteiktas kraštiečiui, rašytojui Antanui Drilingai. Renginio vedantiesiems supažindinus su rašytojo biografija, meras K. Tubis, sveikindamas rašytoją su įvertinimu, prisegė Garbės piliečio ženklą, įteikė liudijimą.

Antanas Drilinga dėkojo už įvertinimą: „Esu dvidešimtojo amžiaus vaikas ir į šiandieną atsinešiau tai, ką man davė praeitas šimtmetis. Atėjau su savo sėkmėm ir nesėkmėm, su savo džiaugsmu ir skriaudom, su savo atradimais ir praradimais. Mano vaikystę ir jaunystę ženklino karo siaubas ir kruvino pokario dvasinis bei materialinis skurdas, pastangos išgyventi sunkiu ir sudėtingu laiku, kuris istorijos buvo skirtas mano kartai. Mes išgyvenom, ne tik išgyvenom, bet ir kūrėm Lietuvą tokią, kokią galėjom ir sugebėjom kurti, kūrėm tą Lietuvą, kuri atėjo į Atgimimą. Man skirtas garbės piliečio vardas priklauso ne vien man: šiuo vardu pagerbiami visi mano kartos anykštėnai, dabar ir čia kuriantys ir puoselėjantys mano gimtąjį kraštą.“

Vakare sausakimšoje Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos salėje vyko rašytojo A. Drilingos knygos „Vieneri sugrįžimo metai“ pristatymas. Jo metu autorių sveikino, knygą vertino: literatūros kritikas, pedagogas, profesorius P. Bražėnas, literatūros kritikas, knygų leidėjas, rašytojas S. Lipskis, rašytojas R. Kašauskas. Ištraukas iš knygos, poeziją skaitė Bibliotekos globėja, teatro ir kino aktorė, režisierė D. Michelevičiūtė, smuiku grojo anykštėnas P. Gaidelis. Knygos pristatymo vakarą vedė anykštėnas, rašytojas Rimantas Povilas Vanagas.
 

Anykščių viešosios bibliotekos informacija