Naujienos

Knygos anatomijos paroda Vilniaus universiteto bibliotekoje

Kovo 5 d. (ketvirtadienį) Vilniaus universiteto bibliotekoje atidaryta paroda „Knygos anatomija“. Parodoje eksponuojami Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos darbuotojų sukurti plakatai, kuriuose atsispindi visa knygos anatomija ir Vilniaus universiteto bibliotekos darbuotojų surinkti eksponatai, knygos, rankraščiai, įvairūs popieriaus, medžiagų pavyzdžiai bei kitos iliustracijos.

Pirmosios Lietuvoje organizuotos tokios parodos idėjos autorius kraštietis, Anykščių bibliotekos globėjas, Vilniaus universiteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto afil. prof. Osvaldas Janonis.

Renginį vedė Vilniaus universiteto bibliotekos direktorė informacinei, mokslo ir kultūros paveldo veiklai doc. Dr. Marija Prokopčik. Pristačiusi anykštėnų komandą, kurioje buvo Viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka, Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė Rimvydė Urbonienė, Kraštotyros ir leidybos skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė ir Viešosios bibliotekos dailininkė Violeta Matelienė, vedančioji suteikė žodį VU bibliotekos generalinei direktorei Irenai Krivienei. Bibliotekos vadovė džiaugėsi, kad paroda jungtinė ir, kad tai dviejų bibliotekų partnerystės užuomazgos, už kurias ji dėkinga Anykščių viešosios bibliotekos direktoriui R. Kutkai ir universiteto bibliotekos Rankraščių skyriaus vedėjai dr. Ingai Liepaitei. Jos idėja buvo anykštėnų bibliotekininkų sukurtą edukacinių plakatų parodą parodyti Universiteto bibliotekoje.

Anykštėnų galimybe parodyti savo parodą Vilniuje džiaugėsi Anykščių bibliotekos direktorius R. Kutka. Apie tai, kaip bibliotekininkai įgyvendino prof. O. Janonio idėją mintimis dalinosi A. Berezauskienė.

Renginio metu buvo rodomos skaidrės, skaitomi tekstai, kuriuose žmogaus anatomija buvo lyginama su knygos anatomija, grojo muzika, kurią atliko muzikos grupė „Sala“ iš Utenos. Parodos pristatymo metu muzikantai stengėsi sukurti muzikos bei šviesos ir garso anatomiją.

Į renginį susirinko gausus būrys Vilniaus universiteto dėstytojų ir studentų. Renginyje dalyvavo prof. Domas Kaunas, prof. Aušra Navickienė, doc. Alma Braziūnienė, prof. Antanas Tyla ir daug kitų žymių akademinės bendruomenės atstovų. Pasidžiaugti anykštėnų bibliotekininkų darbais į renginį atvyko Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius ir A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas.

Po renginio anykštėnai bibliotekininkai ir muzikantai iš Utenos: Audrius Šimkūnas, Darius Šadeikis ir Vytautas Kondrotas buvo supažindinti su VU biblioteka – seniausia Lietuvos akademine biblioteka, kurią 1570 m. įkūrė jėzuitai. VU biblioteka yra 9 metais senesnė už Vilniaus universitetą.

Jungtinė dviejų bibliotekų paroda „Knygos anatomija“ Vilniaus universiteto bibliotekoje veiks iki balandžio 2 d.

Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba. 


Viešosios bibliotekos informacija

 

Apie mus rašo:

http://naujienos.vu.lt/srautas/edukacineje-parodoje-knygos-anatomija/

http://galerija.vu.lt/Ivykiai/2015/Parodos-Knygos-anatomija-atidarymas-2015-03-05/IMG_6876

http://www.pogon.lt/wiadomosci/1568-anatomia-ksiazki.html

https://www.youtube.com/watch?v=0CNLgPfwEcE