„Pasisekė“ popieriui

Taip balandžio 29 d. atidarydamas koliažų parodą „Popierinės improvizacijos“ Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje sakė parodos autorius Dalius Baltranas.

Dalius Baltranas – dailėtyrininkas, meno istorikas, 1999 m. Vilniaus dailės akademijoje baigęs bakalauro ir magistro studijas. Personalines parodas rengia nuo 2003 m. Paroda „Popierinės improvizacijos“ – jau penktoji Daliaus Baltrano personalinė koliažų paroda. Koliažai eksponuoti Lietuvos dailės muziejaus Radvilų rūmuose („Koliažai", 2003 m.), Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje („Žaidimai", 2004 m.), Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje („Popieriniai sapnai“, 2009 m.), Anykščių koplyčioje („Popieriniai sapnai“, 2010 m.).

Dalius pasirinko žurnalų, laikraščių, reklaminių skrajučių popierių. Pasak jo, šiam popieriui „pasisekė“ – jis tapo jo kūrybos medžiaga, tik žirklėmis karpoma ir klijais sutvirtinama, o galėjo pakliūti į makulatūrą.

Šioje parodoje eksponuojami 1999 bei 2003–2004 metų autoriaus darbai, pasak jo, ankstyvojo „ironiškojo ir sarkastiškojo“ laikotarpio – ryškiaspalvės bei švelnių pastelinių spalvų kompozicijos su transformuotų vaikų, moterų, vyrų figūromis.

„Negailestingai“ eksperimentuoju su popieriumi. Mano kūrybos centrinė figūra – žmogus. Kuriu figūrines žmonių kompozicijas. Viskas prasideda nuo veido. Dirbu neskubėdamas, įsijaučiu į vaizduojamo žmogaus charakterį, stengiuosi išbaigti kiekvieną detalę. Nors ne visi darbai išbaigti, bet jie nuoširdūs. Dabartiniuose darbuose bandau surasti harmoniją“, – sakė parodos autorius Dalius Baltranas, kaprizinga technika kuriantis koliažus, reikalaujančius nemažai laiko, kruopštumo, kantrybės ir atidumo.

Dalius Baltranas – Anykščių rajono literatų klubo „Marčiupys“ narys, literatas „neformalas“. „Žodžio su daile jungti nebandau. Man tai skirtingos saviraiškos formos. Jei sujungčiau, tai spontaniškai“, – sakė jis.

Dalius Flash programa kuria trumpus animacinius filmukus. Parodos lankytojai turėjo galimybę išvysti filmuką „Drugelio gimimas“.

„Man labai svarbus pabėgimas į virtualų pasaulį. Į animaciją žiūriu kaip į dar vieną kūrybinę saviraišką“, – sakė Dalius, suradęs save žodyje, dailėje ir animacijoje.

Paroda Viešosios bibliotekos salėje veiks iki gegužės 31 d.

Maloniai kviečiame apsilankyti.

Parengė:
Aušra Miškinienė,
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos
direktoriaus pavaduotoja

Violetos Matelienės nuotraukos