Bibliotekininkai turi „savo“ alyvą

Bibliotekininkai turi „savo“ alyvą

 

Gegužės 3 dienos popietę 1 iš 21 alyvų sodinukų smagiai ir su meile pasodino akcijoje „Alyvų gatvė“ dalyvavę bibliotekininkai.

Pasodinti alyvas Dariaus ir Girėno gatvėje sumanė Anykščių moterų informacijos ir užimtumo centras bei jo vadovė Elvyra Lasskaja. Subtiliam moterų troškimui papuošti miestą alyvomis pritarė Savivaldybės vyrai ir skyrė dalinį 900 Lt finansavimą.

Pirmąjį krūmelį pasodino gražia pilietine iniciatyva ir tradicijomis besidžiaugiantis meras Sigutis Obelevičius, prieš tai akcijos dalyvius pamokęs, kaip taisyklingai pasodinti alyvas, kad jos prigytų, augtų ir kerėtų nuostabiais žiedais.

Mero iš dūšios pamokyti, darbo ėmėsi alyvų sodinimo idėjai pritariantys politikai, nevyriausybinių organizacijų, kultūros ir švietimo įstaigų, verslo įmonių atstovai, žinomi anykštėnai, Vilniaus bei Kauno anykštėnų bendrijų atstovai.

Gamtą ir žmones pavasariui kėlė Kultūros centro folkloro „Valaukis“ dainos apie alyvas bei jų vadovės Reginos Stumburienės „alyvų pynė“, supinta iš trumpos alyvų atsiradimo Lietuvoje istorijos bei reikšmės įvairių tautų papročiuose ir sapnuose.

Šildė senjorų skaitomi posmai apie alyvas.

Savo kūrybos eiles skaitė ir Anykščių literatų klubo „Marčiupys“ narė Genovaitė Ražanienė.

Smagiai ir su meile sodinuką pasodino bibliotekininkai, tikėdami, kad žydės alyvos – pražysime ir mes, Anykščiuose gyvenantys, supratimo, nuoširdumo, žmoniškumo ir atjautos žiedais. Juk kvapnioje žiedų kekėje labai dažnai ieškome penkialapių ar šešialapių žiedelių, kurie sakoma neša laimę, pavasarį, atgimimo džiaugsmą.


Parengė:
Aušra Miškinienė
Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių
viešosios bibliotekos
direktoriaus pavaduotoja

Romo Kutkos nuotraukos