Viršelį piešė tautodailininkė, „Marčiupio“ klubo literatė Veronika Dikčiuvienė.

Knygoje atgiję prisiminimai

 

„Gražiojoje Dzūkijoje, prie Nemuno, mano naktinių budėjimų metu ir laisvalaikiu, gimė ši knygelė. Rašiau, kai negalėjau nerašyti“, - prisiminimų knygoje „Vieną vasarą prie Nemuno“ rašo buvusi ilgametė felčerė, Anykščių rajono literatų klubo „Marčiupys“ narė, eilėraščių, apsakymų, atsiminimų, publicistinių straipsnių bei knygos „Gryčiutė prie Šventosios“ autorė Emilija Vitkūnaitė – Vaitkevičienė.

Knygoje – šilti prisiminimai iš sanatorinės stovyklos, kurioje vieną vasarą autorei teko dirbti su vaikais iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų. Knygos autorė atvirauja: „Mes dirbome, kaip mokėjome, kaip rūsti pamotė Instrukcija diktavo, kaip širdis pasufleravo. Nes mums patikėjo mažius, mažuosius žmones. Stengėmės nenulaužti, nepakreipti to, kas dar nekreiva, ar dar labiau nesukreivinti to, kas jau kreivoka“.

Autorę persmelkia išsiskyrimo liūdesys ir nuojautos: „Skubrios ašaros nevalingai riedėjo per skruostus. Gal todėl, kad nuo kaitros suskeldėjusi žemė kitaip pakvipo, sužaliavusi ir pražydusi po vakarykščio lietaus? Kad šį skaistų sekmadienio rytą toks tyras, be menkiausio debesėlių kuokšto, dangus? Kad senų kaimų pakelėse išsilygino nuo sausros susiraitę lapai, nusiplovė lipnios dulkės, sužvilgo liepos? Kad atgijo bičių dūzgimu ir rainuotų aksominių jų sijonėlių švytėjimu saulėje? Kad pakėlė apleipusius žiedus lubinai, kad jų akių mėlynumas svaigina galvą, nes rodos, kad tolimas skliautas nukrito ant žemės ir padangė pražydo lubinais? (...).

(...) Toks didelis kontrastas tarp to, kas liko pakelyje ir jau virsta praeitimi, ir to, kas laukia priešaky, kad negaliu neverkti.“

Viršelį piešė tautodailininkė, „Marčiupio“ klubo literatė Veronika Dikčiuvienė.

Dėkojame knygos autorei Emilijai Vitkūnaitei – Vaitkevičienei už širdingai išsakytų prisiminimų knygą, linkėdami jai sveikatos, kūrybinių sumanymų bei jų išsipildymo.


Parengė:
Aušra Miškinienė
Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių
viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja,
„Marčiupio“ klubo koordinatorė