Sujungti poezijos

Sujungti poezijos


Liepos vienuoliktoji buvo įspūdinga oro sąlygomis: tai švelniai lijo lietutis, tai nekaitriai šildė saulutė, o vakare ir stiprus lietus nušniokštė. Bet ne apie oro sąlygas noriu rašyti. Toks pat nenuspėjamas yra ir mūsų literatų klubo „Marčiupys“ narys Dainius Žąsinas. Jis suspėja ir pats kurti, ir kitus suburti. Jame puikiai derinasi ir politinė veikla, ir literatūriniai ieškojimai. Pernai, kelionės po Austriją metu, su kitais partijos nariais jis įkūrė TS – LKD literatų gildiją.

Viskas prasidėjo nuo kelionėje ekspromtu paskaitytų posmų ir penkių jos narių – įkūrėjų. Vėliau į gildiją įsitraukė ir daugiau partijos narių.

Štai, praėjo metai ir Dainius, kartu su Aldona Širvinskiene – literatūrinio fondo „Baltasis balandis“ įkūrėja ir pirmininke, taip pat ir gildijos nare – pakvietė į pirmąjį TS – LKD literatų gildijos sąskrydį. Šalia Svėdasų, prie Jaros upės užtvankos, pušų apsupti į gražų būrį susispietė ir poezijos posmais dalinosi gildijos nariai ir literatai iš Jonavos, Svėdasų, Rokiškio, Anykščių. Svėdasų teatro trupė padovanojo nuotaikingą spektaklį „Vestuvių jubiliejus“, o bardai lyriškus posmus palydėjo gitarų skambėjimais. O kai užgrojo akordeonas, tai jau uždainavome visi.

Vakarėjant, prie kranto, suliepsnojo laužas ir pakvietė į savo šviesą bei šilumą. O lietus? Taip, kartkartėmis nulijo ir lietus. Bet renginio jis nepajėgė sugadinti, kaip ir laužas negalėjo labiau sušildyti nei žmonių artumas.

Zita Butkutė