Knyga - brangiausias turtas

Knyga - brangiausias turtas


Šeštadienį, liepos 18 dieną, Rokiškyje Vytauto Gasiūno sodyboje įvyko kūrėjų šventė „Branginkime lietuvišką žodį, meną ir Tėvynę". Iš visos Lietuvos, jau ketvirtą kartą, rinkosi poetai, prozininkai ir kūrybos gerbėjai. Šioje sodyboje stovi pirmasis Lietuvoje paminklas knygai. Jis tarsi kalba apie raštijos reikšmę. Trikampė paminklo forma simbolizuoja rašytoją, leidėją ir skaitytoją. Būtent čia, prie šio paminklo, susirinkę žodžio meistrai dalinosi savo kūrybos vaisiais. Prisiminus Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, poetas Pranciškus Karosas, apžvelgęs sodybą, pasakė: „Tai yra Lietuvos dalies tūkstantoji dalis“. Iš tiesų, šioje sodyboje šeimininkas ne tik pats kuria, bet ir suteikia galimybę kitiems pabendrauti ir pasidalinti savo mintimis bei kūryba.

Pats sodybos šeimininkas V Gasiūnas ne tik rašytojas, bet ir istorikas. Gal todėl savo sodybą puošia istorinėmis asmenybėmis. Išpuoselėtoje sodyboje jau stovi du paminklai - Vytautui Didžiajam bei pirmykščiam žmogui - neandertaliečiui. Šiemet, Lietuvos vardo tūkstantmečio proga, buvo atidengtas paminklas karaliui Mindaugui. Paminklą iš ąžuolo sukūrė Vidmantas Zakarka.

Savo sodyboje Vytautui puikiai pavyko suderinti ir vaizduojamąjį, ir žodžio meną. Šalia istorinių Lietuvos asmenybių nuskambėjo šiandienos kūrėjų žodžiai, muzika ir dainos.

Šiuo metu rašytojas visas savo jėgas ir santaupas skiria sodybai gražinti. Gasiūnų kiemą puošia daug įvairiaspalvių gėlių, fontanai, baseinai, malūnas, supynės, natūralūs akmenys ir medinis „Rašytojo suolas“.

Zita Butkutė