Domicelė Juodžiūnaitė.

Domicelė Juodžiūnaitė. "Vakaro žaros"


Pristatyta nauja literatės Domicelės Juodžiūnaitės knyga "Vakaro žaros"
Sekmadienį Anykščių literatų klubo „Marčiupys“ nariai susirinko į tradicinius savo kūrybos skaitymus „Ant Domutės kalnelio“, Kališkų k. Susitikimo metu pristatyta nauja literatės Domicelės Juodžiūnaitės knyga „Vakaro žaros“.

Knygos iliustratorė –literatų klubo „Marčiupys“ garbės prezidentė – Veronika Dikčiuvienė kalbėdama apie Domicelės kūrybą pastebėjo, kad ir gyvenime, ir kūryboje literatė yra optimistė, o gyvenimą piešia tik gražiomis, šviesiomis spalvomis.

Redaktoriai Milda Telksnytė ir Vygandas Račkaitis apibendrindami D. Juodžiūnaitės kūrybą knygos „Vakaro žaros“ anotacijoje rašo: <...> Jos posmai patraukia dėmesį ne menine išmone, eiliavimo vingrybėmis, o tikrumu, nuoširdumu, vyturio giesmės paprastumu. Matyt išplaukia iš tų pačių gelmių kaip ir mus pasiekiančios, nežinomų autorių suposmuotos liaudies dainos.

Tai jau ketvirtoji kaimo poetės D. Juodžiūnaitės knyga.

Susitikimo metu savo kūrybą skaitė literatai: A. Navickas, E. Pilinkienė, E. Vitkūnaitė, V. Dikčiuvienė, Z. Butkutė, A. Gogelis ir kt.. V. Plėta poezijos posmus pagyvino savo muzika ir dainomis.

Audronė BEREZAUSKIENĖ
Kraštotyros ir leidybos skyriaus vedėja