Tradicinės vasaros palydėtuvės Senuosiuose Elmininkuose

Tradicinės vasaros palydėtuvės Senuosiuose Elmininkuose


Jau ketvirtus metus iš eilės „Marčiupio“ klubo literatai su vasara atsisveikina svetingoje Reginos ir Vydūno Rimkų sodyboje Senuosiuose Elmininkuose.

Šiemet kaip ir pernai gausų būrį svečių iš visos Lietuvos pasitiko krivis ir vaidilutės, kurios pakvietė sugalvoti norą, pakurstyti žolynais aukurą ir dovanojo laimę nešantį akmenuką iš Variaus upelio dugno.


Garbingiausia renginio viešnia Seimo narė poetė Dalia Teišerskytė poezijos mylėtojus pradžiugino nuostabiais sonetais. Poezijos posmus skaitė Anykščių, Rokiškio, Ukmergės bei kitų rajonų literatai ir pats sodybos šeimininkas. Smuiku griežė ukmergiškis Tomas Strimaitis.
Nusileidus sutemoms į dangų pakilo spalvingi žibintai. Vėliau, ankstesnių susitikimų nuotraukomis papuoštame kluone, pristatytas bendras Anykščių literatų ir ukmergiškio Albino Kuliešio darbas – kompaktinis diskas „Kas švyti vasario nakties danguje?“. Jame - Z. Butkutės ir A. Ražinsko skaitoma Anykščių, Rokiškio, Ukmergės, Jonavos, Pakruojo, Kauno literatų kūryba ir prie eilių priderintos meninės A. Kuliešio nuotraukos.