Kai baigiasi metai

Kai baigiasi metai


Metų laikų kaita vis primena apie tekantį laiką. O kai lieka iki metų ribos visai nedaug, imame skaičiuoti dienas, valandas, minutes...

Likus penkioms dienoms iki Naujųjų metų, švęsdami antrąją Kalėdų dieną, literatai rinkosi prie bendro stalo sušilti ir sušildyti vieni kitus dėmesiu, žodžiu ir, žinoma, meile. Taip, tai lyg didelė šeima, kuri tradiciškai susirenka kiekvieną mėnesį. Gruodžio paskutinis šeštadienis būna neeilinis. Galbūt, vaikystėje įkritęs stebuklo ir norų išsipildymo laukimas niekur nedingsta ir mes vėl lyg vaikai imame laukti stebuklo.

O štai iš paties šiaurės ašigalio keliaujantis Senelis mieste turbūt orientuojasi pagal savo ypatingą nuojautą ir eina ten, kur jo tikrai laukia, kur dar tiki stebuklais.

Senelis su Snieguole ir šiemet aplankė literatus ir, matyt, nieko nežinojo apie pasaulį ištikusią krizę, nes dovanas iš maišo traukė ir nepritrūko. O literatai nepritrūko gražių žodžių, sugulusius į poezijos posmus, prozos eilutes ar dainas

O metai vis dėlto baigiasi ir mes nespėjom visko pasakyti, visko užrašyti. Šiemet labai pagausėjęs mūsų klubas į kitus metus žvelgia puoselėdamas dideles viltis ir yra nusiteikęs ryžtingai. Mes nusprendėme netaupyti gražių žodžių geresniems laikams. Nes jų reikia būtent šiandien, kol žmogaus gyvenime būna ir dienos, ir naktys, kol būna ir šviesūs, ir tamsūs keliai.

Nuo šiol vis ilgėjusi naktis pradės trumpėti. Žemė gaus vis daugiau ir daugiau šviesos. Literatų klubas „Marčiupys“ linki visiems ilgėjančių dienų ir šviesių kelių, giedrų kaip saulėtas dangus minčių, laisvų kaip padangių paukščiai svajonių, veržlių kaip nesulaikomi šaltiniai troškimų ir visa tai vainikuojančios meilės.Su artėjančiais Naujaisiais metais, mieli anykštėnai!

Su Naujaisiais, brangūs draugai ir bendraminčiai – kitų rajonų literatai!

Gražių, džiaugsmingų ir laimingų Naujųjų metų visiems!

 

Zita Butkutė