Skaityti ir klausytis širdimi

Skaityti ir klausytis širdimiPavasaris pasiūlė peržiūrėt aprėdus
Pasirinkau orą, vandenį ir žodžius artimo savo
Aušra Miškinienė

Balandžio 9 d. tautodailininkės ir literatės Danutės Gečytės kaimo turizmo sodyboje (Stakių k., Anykščių r.) įvyko tradiciniai kūrybos skaitymai „Iš širdies į širdį“.
Į skaitymus atvyko jonaviškis žurnalistas ir poetas Marius Glinskas, Niūronyse gyvenanti tautodailininkė Dalia Bernotaitė-Janušienė. Skaitymuose dalyvavo „Marčiupio“ klubo literatai Algimantas Baronas, Aušra Motekaitienė, Aldona Širvinskienė ir Vidmantas Plėta. Kūrybos popietę filmavo uteniškis Albinas Janulaitis.

Maloni staigmena - pristatyta Danutės Gečytės sumanyta ir rankomis įrišta Mariaus Glinsko haiku knygelė „Žibintininkas“. Kišeninėje 7x10 cm knygelėje – keturiasdešimt devynios haiku, knygelės irgi bus keturiasdešimt devynios, jau įrišta dvylika.
Beje, Marius ne vien tik haiku skaitė. Jis atgaivino primirštas vyresniosios ir viduriniosios kartos poetų eiles ir džentelmeniškai po vieną paskyrė popietės moterims.

Tautodailininkė Dalia Bernotaitė-Janušienė su mumis kalbėjosi jos mėgiamo poeto Jono Jakšto poezijos rinkinio „Neužmirškime atsigręžti“ eilėmis.
Algimantas Baronas dainavo apie lietų ir meilę.

Gyvenimą mylėjome Aldonos Širvinskienės širdimi. Savo eiles ji skaitė iš Utenos, Svėdasų ir Zarasų autorių poezijos rinkinio „Rudeniniu taku“.

Vidmantas Plėta padainavo ką tik į lietuvių kalbą jo išverstą rusų liaudies dainą „Juodas varnas“.

Lyrinę baladę, sukurtą pagal legendą apie Moko akmenis, atliko dainos autorė Aušra Motekaitienė.
Danutė Gečytė pakvietė peržiūrėti jos pirmosios knygos „Ryto rasa“ pristatymui skirtą kompaktinę plokštelę – miniatiūrų bei Algio Jakšto, Algimanto Arcimavičiaus ir jos pačios fotonuotraukų pavasario tema, derinį. Tekstai, anot autorės, kaip savotiškas nuotraukų aprašymas, gimė foto sesijų metu. „Gamtoje aš nepozuoju, aš gyvenu, nes jaučiu tą vietą. Tai – akimirkos jausmas“, - sakė balandį gimusi Danutė.

Suradome tiltelį bendravimui – skambėjo gražūs, šilti ir mieli žodžiai, nes
„Tai, kas eina iš širdies, širdį ir pasiekia“ (Dž. Pajetas)
„Žodis, einantis iš širdies, pasiekia širdį“ (G. Nizami)
Popietė neapsiribojo kūrybos skaitymais. Kalbėjomės žmogaus požiūrio į gamtą, gamtos žmogui teikiamų galimybių, sveikos gyvensenos ir kt. temomis.

O kur dar tradicinės, tik šiai progai sodybos šeimininkės ruošiamos vaišės: kaimiškoje krosnyje virtos bulvės su „marškinėliais“ ir džiovintų baravykų padažas. Ir miežinė kava bei kadagio arbata.
Ačiū kiekvienam dalyviui, į kūrybos popietę įnešusiam po kruopelytę širdies meilės ir šilumos.

Parengė
Aušra Miškinienė
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos
Bibliotekos įvaizdžio kūrimo skyriaus vedėja,
Anykščių rajono literatų klubo “Marčiupys“ koordinatorė

Mariaus Glinsko nuotraukos