Mus jungia Šventoji ir poezija

Mus jungia Šventoji ir poezija


„Poezijos pavasarėlis – 2011“ pakvietė marčiupiečius į Veprius (Ukmergės r.) - miestelį netoli Šventosios, jautriai skiriančios ir jungiančios abiejuose upės krantuose gyvenančius ir kuriančius.

„Poezijos pavasarėlis – 2011“- tradicinis Veprių kaimo bendruomenės renginys. 1967 metais rajoniniu „Poezijos pavasarėliu“ Veprių vidurinėje prasidėjusi poezijos šventė jau seniai tapo regionine švente.
Poezijos šventė įvyko Veprių parapijos bažnyčioje, kurios ypatinga aura Veprių ir aplinkinių apylinkių poetinio žodžio kūrėjus apgaubė tyla, ramybe, susikaupimu, gyva smuiko melodija.

„Poezijos pavasarėlio – 2011“ organizatoriaus Vinco Lukšos (beje, jis ir pirmojo „Poezijos pavasarėlio“ Vepriuose organizatorius) pristatyti ir pakviesti, šventę pirmieji pradėjo marčiupiečiai - pamąstymu, kad žmogaus prigimtis trokšta daugiau, nei duoda gyvenimas. Atsakymo, ko ji trokšta, ko ilgisi, kaip išsilaikyti kelyje į nebūtį pasiūlė paieškoti drauge.
Po bažnyčios skliautais kūrėjai jautriai dalijosi poezijos posmu ir dainos skambesiu.
Nuoširdžiai skambėjo marčiupiečių literatų Aldonos Širvinskienės, Daliaus Baltrano, svėdasiškės Almos Švelnienės eilės bei literato bardo Vidmanto Plėtos dainos.

Anykštėnai dėkoja Veprių parapijos bažnyčios klebonui Gintautui Naudžiūnui, šventės organizatoriui Vincui Lukšai bei jo pagalbininkams už suteiktą galimybę ištarti ir išgirsti poetinį žodį sakralioje erdvėje, įsiklausyti į jį tyloje.Parengė
Aušra Miškinienė,
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos
Bibliotekos įvaizdžio kūrimo skyriaus vedėja,
Anykščių rajono literatų klubo „Marčiupys“ koordinatorė

Almos Švelnienės ir Daliaus Baltrano nuotraukos