Bibliotekininku sąskrydyje dainavo bardas

Bibliotekininku sąskrydyje dainavo bardasAukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydis, 2009 m. birželį anykštėnų iniciatyva prasidėjęs Žilvino Smalskaus kaimo sodyboje (Anykščių r.), 2010 m. šėlęs Salose (Rokiškio r.), šiemet iki paryčių ūžavo ir lietų ryte smagiai pasitiko Šniūrų kaimo turizmo sodyboje (Molėtų r.).
III-iojo Aukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydžio organizatoriai - praeitų metų sąskrydžio nugalėtojai - Molėtų viešosios bibliotekos gaspadinių komanda, kuriai vadovauja Virginija Raišienė.
Į sąskrydį atvyko ir visus - ne tik sportinius, bet ir kitus - Molėtų gaspadinių paliepimus itin kruopščiai vykdė devynios komandos iš Biržų, Rokiškio, Pasvalio, Ignalinos, Kupiškio, Panevėžio (net dvi komandos!), Anykščių. Svečių teisėmis į sąskrydį Skuodo bibliotekininkai atvyko iš vakaro (štai kas yr didžiulis noras linksmintis!).
Anykštėnų komanda – Aušra, dvi Daivos, Gediminas, Laima, Romas (jis dar ir direktorius!), Sveta, Vaida ir Vida – puikiai startavo pirmojoje orientacinio sporto rungtyje; išmoningai ir žaismingai įveikusi kliūtis, pirmoji pateko į stovyklavietę ir kitų komandų sulaukė jau beveik įsikūrusi...

Tęsdami I-ojo sąskrydžio tradiciją, žvejai išsiruošė į žūklę, kad molėtiškės gaspadinės pusryčiui žuvienės galėtų išvirti. Anykštėnai Gediminas ir Romas buvo pasiryžę gaudyti tik auksines žuveles, ale paskui apsigalvojo; tas apsigalvojimas perniek nenuėjo – jiems gaspadinės pasvėrė virš 350 gramų (būta 1-os nemažos žuvies!). Žuvies nestigo ir pirmąjį vakarą – mėgavomės natūraliais konservais „Karpis“, „Karšis“ ir „Skumbrė“. Tik kad ta rungtis ilgoka – nelengva būt komandos moterimis, grįžtančių žvejų belaukiančiom...

Sportinės rungtys, šokiai, dainos, muzika... Su anykštėnais kartu linksminosi ir sąskrydininkams dainavo marčiupietis bardas Algimantas Baronas.