Paroda „Marčiupio“ klubo literatėms


„Rašau tai, ką jaučiu, kuo gyvenu. Paprasti ir kaimiški mano posmai, bet jeigu kam nors jie sušildys sielą, suteiks džiaugsmą ar privers susimąstyti, būsiu labai laiminga.“
Domicelė Juodžiūnaitė

Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Kraštotyros ir leidybos skyriuje organizuota rankraščių ir knygų paroda „Marčiupio“klubo literatės“.
Paroda skirta literatės Domicelės Juodžiūnaitės 85 –mečiui, šviesaus atminimo literatės Janinos Cibienės 80–osioms ir Ievos Rickienės 85–osioms gimimo metinėms paminėti.


D. Juodžiūnaitė yra viena vyriausių Anykščių literatų klubo „Marčiupys“ narių. Parodoje – literatės išleistos knygos: 1996 m. „Kur jūs, dainos?..“, 2001 m. „Ilgesio paukštis“ , 2007 m. „Takelis pievoje“, 2009 m. „Vakaro žaros“. Taip pat eksponuojami išleistų knygų rankraščiai.

1987 m. D. Juodžiūnaitei už kūrybą įteikta Pasvalio rajono „Draugystės“ kolūkio premija, Panevėžio zonos literatų konkurse ji laimėjo antrąją vietą.

Parodos lankytojai gali susipažinti su šviesaus atminimo literatės J. Cibienės rankraščiais. Daugiausia ranka rašyti eilėraščiai mėlynu tušinuku mokykliniuose sąsiuviniuose. Tarp jų yra eilėraštis skirtas rašytojams M. Telksnytei ir V. Račkaičiui. Yra eilėraščių sąsiuvinys „Anykščių kalvos“. Tremties ir patriotine tematika eilėraščių, rašytų 1948-1957 m., sąsiuvinys, kuriame 32 eilėraščiai. Rankraščiuose išlikę humoristiniai, apie draugystę ir meilę bei įvairioms progoms skirti J. Cibienės eilėraščiai.