Filialai

SVIRNAI II. Paroda

Svirnų II bibliotekoje eksponuojama parodėlė „Ievai Simonaitytei - 120“

ELMININKAI.Skaitymo iššūkis Elmininkų bibliotekoje

Skaitymo iššūkis Elmininkų bibliotekoje


Ateina vasara ir atneša savus iššūkius. Kiekvienam skirtingus: išsimaudyti ir pasidžiaugti saule, nuravėti daržą ir nušienauti pievą, aplankyti tolimą kraštą ar pasigrožėti gimtinės gamta... O biblioteka pasiūlė naują iššūkį: perskaityti 10 knygų.

Tikram skaitytojui – tai nėra sunki užduotis, tačiau teko savo pasirenkamas knygas derinti pagal tai, kaip jos atitinka iššūkį: knyga, kurios pavadinime yra skaičiaus, pagal kurią sukurtas filmas, ar veiksmas vyksta egzotiškoje šalyje, kuri padės ko nors išmokti ar buvo draudžiama kurioje nors šalyje ir pan. Vasaros malonumų iššūkiai visada pristabdo skaitymo azartą, tad ne visiems Elmininkų bibliotekos skaitytojams užteko ryžto jį priimti. 

Be konkurencijos, pirma įveikusi užduotį – aktyvi, smalsi, žingeidi skaitytoja Ugnė Jakeliūnaitė. Ji ir tapo nugalėtoja mūsų skaitytojų tarpe. Visas užduotis įveikė ir Kamilė Skrodenytė, Dovilė Pratapaitė. Iš suaugusiųjų tarpo nugalėtojais tapo Daiva Jurkštaitienė ir Auksė Jonkienė. Visoms šioms skaitytojoms buvo įteiktos padėkos ir bibliotekos dovanos.

Iššūkis baigėsi, tačiau meilė knygai nepriklauso nuo to, kiek dovanų gauni, tad ir šiandien bibliotekoje lankosi tie, kuriems artima ir reikalinga knyga.

Bibliotekininkė Diana

 
 

RUBIKIAI. Skaityti skatinančios varžytuvės Rubikių bibliotekoje

RUBIKIAI. Skaityti skatinančios varžytuvės Rubikių bibliotekoje

Skaityti skatinančios varžytuvės Rubikių bibliotekoje

„Skaitymo iššūkis 2017“ pakvietė daugelį Lietuvos knygos mylėtojų dalyvauti vasaros skaitymo varžytuvėse. Pagirtina, kad Rubikių bibliotekos skaitytojai taip pat susidomėjo šia akcija ir ėmėsi skaitymo. Trys skirtingo amžiaus skaitytojai nuo birželio 15-osios iki rugpjūčio 31 d. gautuose lankstinukuose žymėjo atliktas užduotis, o bibliotekininkė jas tikrino ir registravo specialioje Google formoje.

Iš 10 skaitymo užduočių sunkiausia pasirodė 7-oji, kurios užduotis perskaityti buvusią uždraustą knygą kurioje nors šalyje. Labai palengvino organizatorių iš anksto sudarytas knygų sąrašas, kuriame buvo pateikta 20 knygų vaikams - jaunimui ir 20 suaugusiems. Aišku, tik keletą knygų pavyko rasti bibliotekos lentynose iš šios užduoties...

Smagiausia buvo skaityti nuotykių, trumpų istorijų ir tas knygas, kurių pavadinime yra skaičius.

Už dalyvavimą, už norą skaityti padėkos raštais ir specialiaisiais prizais apdovanoti Audronė Šarskutė, Jolita Laurikėnienė ir Airidas Bilis.

Džiugu, kad ir Rubikių bibliotekos skaitytojai padėjo Anykščių viešajai bibliotekai užimti Panevėžio regiono bibliotekų tarpe antrąją vietą.

Rubikių bibliotekos informacija

SVIRNAI II. Užgavėnių šventė

Užgavėnių šventė 

 Vasario 28 d. Svirnuose buvo švenčiamos Užgavėnės. Susirinko visi tie, kas norėjo kaip greičiau išlydėti žiemą. Čia netrūko nei muzikos, nei šokių, nei blynų. Deginome Morę, pasilinksminome, ir lauksime jau pavasario.


                                                           

MAČIONYS. Sausio 13-oji – negyjanti žaizda

Sausio 13-oji – negyjanti žaizda


Nakties tamsoje – sustingusi kančia,
Tas laisvės siekis – lyg nepasiekiama svajonė,
Lyg išsipildymo ilga laukimo valanda
Lyg sielos aimana, sustingusi dejonėj...


Snieguotą 2017 m. sausio 14 dienos vidudienį Mačionyse vyko popietė, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti. Po šiai progai skirto šiaurietiško ėjimo nuo Bijeikių apžvalgos bokšto iki Mačionių, renginio dalyviai rinkosi prie laužo.

Prisimenant sausio 13-osios įvykius, vedančiosios J. Šidlauskienė ir A. Kvaselienė skaitė šiai datai skirtas eiles, priminė koks nelengvas lietuvių tautos kelias į laisvę. Susikibus už rankų, prie degančių neužmirštuolių pievoje žvakučių, tylos minute buvo pagerbtas kritusių už Lietuvos laisvę atminimas.

Nuskambėjus dainai ,,Laisvė“ ir sugiedojus Lietuvos himną visi dalyvavusieji buvo pakviesti į bendruomenės salę prie arbatos puodelio sušilti ir pasidalinti mintimis bei prisiminimais apie minimą datą. Renginyje dalyvavo Skiemonių bendruomenės atstovai.
 

Mačionių bibliotekos informacija