14 Ulyčios Kristalų plenero parodos „dėl Grožio“ atidarymas


Balandžio 23 d. į biblioteką rinkosi tie, kas neabejingi menui, kam smalsu sužinoti apie baltų architektūrą ir prigimtinę jos galią „Tikrąjį švietimą“. Smagu, kad žmonės metę savus darbus, kurių pavasarį netrūksta, sugužėjo į biblioteką pasiklausyti ir pamatyti kažką naujo, neįprasto.

O pasiklausyti buvo verta, nes dailininkas Mantas Maziliauskas kalbėjo taip uždegančiai ir įdomiai, kad abejingų baltų architektūrai, manau, neliko. Kalbėjo apie tokią architektūrą, per kurią žmogus geriausiai suvokia pasaulio tvarką, estetiką, apie senovės Lietuvą, piliakalnių stebuklą.

Svėdasų bibliotekos meno galeriją aplankė ir savo darbais papuošė plenero, vykusio netoli Anykščių, dailininkai: Tomas Jurkėnas ir Arūnas Vilkončius (Anykščiai), Saulius Dastikas(Vilnius) Romas Averincevas(Veiveriai) , Sigitas Laurinavičius(Panevėžys), Mantas Maziliauskas (Įsė–Prūsija). Dailininkai Romualdas Balinskas (Vilnius), Mindaugas Pauliukaitis(Kudirkos Naumiestis) atvykti negalėjo, bet jų darbai džiugina parodos dalyvius.

Visų darbai net netilpo galerijoje, dalį teko patalpinti gretimoje salėje. Modernusis menas mums naujas dalykas, todėl ne visiems suprantamas, bet jis žadina smalsumą, išjudina, verčia mąstyti ir matyti ne vien akimis, bet ir siela. Dailininkai nuoširdžiai pasakojo kaip kūrė paveikslus, kas juose pavaizduota, skatino žvelgti į juos giliau, išjungti protą ir remtis širdimi.

Gal šiandien mūsų širdžių šis menas ir nepalietė, bet gaivaus pavasarinio vėjo šis renginys tikrai įnešė į pilką mūsų kasdienybę. Pokalbį svečiai žadėjo pratęsti per parodos uždarymą birželio mėn.