LR Seime įteiktas apdovanojimas Kurklių bibliotekos bibliotekininkei Danguolei Kavaliauskienei

 

Balandžio 22 d., penktadienį, Lietuvos bibliotekininkų draugija, kartu su Seimo nare, Bibliotekų metų iniciatore Dalia Teišerskyte organizavo šventinę konferenciją, skirtą 16-ajai Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei bei Pasaulinei knygos ir autorinių teisių dienai. 2016 -uosius Seimas yra paskelbęs Bibliotekų metais.

Konferencijos metu įteikta padėka Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Kurklių filialo bibliotekininkei Danguolei Kavaliauskienei „Už etninio paveldo saugojimą, skaitymo skatinimą ir bendruomenes telkimą“. Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos skelbtame „Metų nominacijos“ konkurse Danguolė Kavaliauskienė jau yra pelniusios „Kūrybiškiausios bibliotekos“ nominaciją už įdomias iniciatyvas skaitymo skatinimo srityje.

Konferencijos dalyvius pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo narė, Bibliotekų metų iniciatorė D. Teišerskytė, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas bei Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas Mindaugas Bastys.

Renginyje Seimo rūmuose įteikti „2015 Metų bibliotekininkas“, „Geriausias Lietuvos bibliotekininkų draugijos skyrius“, „Išminties marių“ ir ,,Jonvabalio“ apdovanojimai, pagerbti aktyviausiai visuomenės ugdymo, skaitymo skatinimo, kūrybinio lavinimo veiklose dalyvaujantys bibliotekininkai. Konferencijoje pranešimus skaitė Lietuvos spaustuvininkų, leidėjų, autorių teisių gynimo asociacijų, Lietuvos rašytojų sąjungos, bibliotekų rėmėjų ir partnerių atstovai. Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Alina Jaskūnienė apibendrino 2015 m. draugijos nuveiktus darbus ir vykdomą veiklą.

Bibliotekų metų šūkis: „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Stipri visuomenė – tai skaitantys, besimokantys ir mąstantys žmonės, stiprios bibliotekos – tai telkianti ir įkvepianti erdvė, tai jose dirbantys profesionalai, padedantys asmenybei užaugti, kartu besikeičiantys ir kuriantys. Bibliotekos yra vieta, kur ugdomos kūrybingos asmenybės, skatinamas žinių troškimas, užtikrinama prieiga prie nacionalinės ir pasaulinės kultūros bei informacijos. Tam bibliotekos turi didžiulį infrastruktūros, technologijų ir ekspertinių žinių potencialą. Be jų neįmanoma stiprios, sąmoningos ir tolerantiškos visuomenės raida.

16-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę šalies bibliotekose planuojami renginiai, atliepiantys strateginius Lietuvos visuomenės plėtros uždavinius – bibliotekos tampa bendruomenes telkiančiu ir visuomenės kūrybinį potencialą stiprinančiu veiksniu. Balandžio 23–29 dienomis Lietuvos bibliotekose bus siekiama įtraukti bendruomenes į skaitymo skatinimo, kūrybingumo lavinimo, mokymosi visą gyvenimą ir informacinio raštingumo projektus. Balandžio 23 d. pasaulis minės 400-ąsias Viljamo Šekspyro mirties metines, tad Lietuvos bibliotekos kvies bendruomenes į susitikimus ir netradicinius skaitymus šiam kūrėjui pagerbti.

Informacija ir nuotraukos iš  www.silelis.res.lt/