„Kūrybiškiausios bibliotekos“ nominaciją pelnė Kurklių filialas


Jau trečius metus iš eilės, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija skelbė „Metų nominacijos“ konkursą. Konkurso tikslas – skatinti kūrybingai ir inovatyviai dirbančias Viešąsias bibliotekas bei jų filialus, įvertinant geriausius jų pasiekimus.

„Kūrybiškiausios bibliotekos“ nominaciją, už įdomias iniciatyvas skaitymo skatinimo srityje (už 2015 metus), pelnė L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Kurklių filialas.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Kurklių filialas – viena kūrybiškiausiai dirbančių bibliotekų rajone. 1982 m. baigusi Rokiškio kultūros mokyklą, Kurklių kaimo bibliotekoje pradėjo dirbti Danguolė Kavaliauskienė. Jau nuo darbo pradžios jauna specialistė pasižymėjo kūrybiškumu, aktyvumu, iniciatyva, mokėjimu bendrauti su žmonėmis. Biblioteka Kurkliuose – tarsi geroji būstinė, žmonių susibūrimų vieta. Jos paslaugomis naudojasi 59,6 proc. aptarnaujamo mikrorajono gyventojų. Čia užsibūna mokinukai laukdami autobuso, čia susirenka pabūti, pažaisti, pamatyti ir sužinoti ką nors naujo, čia užeina žmonės ne tik paskaityti, bet ir praleisti laisvalaikį, pabendrauti, pamiršti kasdienybę. Danguolė stengiasi diegti domėjimąsi knyga, ugdyti skaitymo įgūdžius, lavinti kūrybiškumą, padėti moksleiviams plėsti akiratį, pažinti krašto kultūrą. Ji siekia, kad skaitytojas visada rastų reikalingą knygą, gautų informaciją, galėtų gražiai ir turiningai praleisti laisvalaikį ir iš bibliotekos išeitų dvasiškai praturtėjęs. Danguolė pažįsta žmones, žino kam kokį spaudinį pasiūlyti, kam kokį žodį tarti. Jos nuomone – svarbiausia suprasti žmogų. Jai svarbu, kad įvairių kartų, įvairių požiūrių ir pomėgių žmonės galėtų bendrauti po bibliotekos stogu.

Skaitymas yra labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime, nes knyga yra būdas bendrauti, sužinoti ir išmokti, lavinti vaizduotę. Suaugusieji jau turi susiformavusį skaitymo poreikį, todėl didžiausias dėmesys skiriamas vaikų skaitymo skatinimui. Danguolė teigia - vaikų kūrybiškumas skleidžiasi skaitant knygas. Ne įtikinėjimais ar įkyriais siūlymais stengiamasi vaikus sudominti skaitymu, bet pačius įtraukiant į veiklas, knygos kūrimo procesus. Išradingai ir kūrybingai dirbama su jaunaisiais bibliotekos skaitytojais, stengiamasi padėti vaikui atverti duris į nepaprastai įdomų knygų pasaulį, kad knygų skaitymas taptų džiaugsmą teikiančia veikla.

Kiekvieną kartą apsilankius Kurklių bibliotekoje pastebėsi kažką naujo, ji tarsi atjaunėjusi, jauki. Tave svetingai sutinka bibliotekininkė, pasakodama savo darbo rūpesčius, džiaugsmus, ką yra parengusi, ką ruošiasi organizuoti. Kalba dalykiškai, nuoširdžiai, kiekvienu klausimu turi savo nuomonę, žino perspektyvą. Iš jos neišgirsi aimanavimo, ji visada žino, kad padaryti galima daug, tam reikia tik noro, pareigingumo ir žinių. Užsibrėžto tikslo ji siekia iki galo.

Apie Danguolę Kavaliauskienę galima tvirtai pasakyti, jog tarnaudama kitiems, ji atiduoda save. Danguolės entuziazmas, vis nauji sumanymai, daugybė atliekamų darbų, meilė knygai, žmogui, savo pasirinktai profesijai – verta pagarbos.

Primename už 2014 metus „Bendruomeniškiausios bibliotekos“ titulą pelnė Ažuožerių filialas.

Daugiau nuotraukų Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija

 

Viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Violetos Matelienės