Bibliomūšis bibliotekoje

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pakvietė dalyvauti projekto „Bibliotekos pažangai 2“ žaidime „Bibliomūšis“. Žaidimo forma ir sąlygos sudomino, tad ir mūsų, Elmininkų bibliotekos, komanda nusprendė patikrinti savo žinias.

Organizatoriai informavo, kad vyks penki bibliomūšiai, kiekviename jų - 3 turai, kuriuose teks ieškoti atsakymų į 30 klausimų. Intrigavo, kad žaidimas vyks tiesiogiai, internetu, o klausimui atsakyti tebus skirta viena minutė.

Su nerimu laukėme pirmojo žaidimo, jaudulys nepaliko ir žaidžiant paskutinįjį - juk reikėjo greitai sukoncentruoti dėmesį ir mintis nukreipti teisinga linkme. Klausimų formuluotės - sudėtingos, susieta net kelios įvairios temos: literatūra, muzika, dailė, istorija, sportas... Vienų klausimų atsakymai - stebino, net glumino, kitų - kėlė šypseną, nes atsakymas buvo gal pernelyg paprastas, ar „atėjo“ jau po laiko, kartais vos tik pateikus atsakymus. Iki nugalėtojų pakilti nepavyko, bet svarbu, kad ne tik patikrinome savo žinių bagažą, bet ir daug sužinojome, mokėmės dirbti komandoje ir pasitikėti kitų žiniomis.

Žaidimas, padovanojęs tiek gerų emocijų, baigėsi. Gaila, kad taip buvome sukaupę dėmesį į užduotis, kad net fotografijų neturime: juk reikėjo ne pozuoti, o galvas sukti :). Tad susirinkome dar kartą - aptarti, pasidalinti įspūdžiais, pasidžiaugti rezultatais.

Nuoširdžiai dėkoju „N. E.“ komandos dalyvėms: Auksei, Aušrai, Loretai, Vidai, Žanai. Tikimės, kad tai pirmas, bet ne paskutinis Bibliomūšis. Lauksime naujo turo, be jokių abejonių dalyvausime :).

Bibliotekininkė Diana