Biblioteka įsikūrė po mokyklos stogu


Artėjant didžiosioms metų šventėms, gruodžio 19 dieną, su pakilia nuotaika į Kurklių Stepono Kairio pagrindinę mokyklą rinkosi kurkliečiai ir svečiai. Čia įsikūrė ir miestelio biblioteka - Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos filialas. Visus įeinančius pasitiko, iki bibliotekos durų palydėjo jaunieji skaitytojai ir įvairių pasakų personažai: Batuotas katinas, Ragana Lilė, Pepė Ilgakojinė, Mergaitė iš geležies amžiaus ir netgi čigonė.

Sprendimu įkurti mokyklos ir miestelio bibliotekas vienoje erdvėje ypač džiaugėsi rajono meras Kęstutis Tubis. Padovanojęs bibliotekai angelą, meras linkėjo išskleisti sparnus skrydžiui į žinių, tobulėjimo, kultūros puoselėjimo šalį.

Bibliotekos „atėjimu“ į mokyklą džiaugėsi ir mokyklos direktorė Jūratė Kašinskienė, ji drąsino kurkliečius, kad jie visada čia bus laukiami, turės galimybę jaukiai ir turiningai leisti laisvalaikį. Daug gražių sveikinimo žodžių išsakė Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus, bendruomenės tarybos nariai, Kurklių ambulatorijos gydytoja Dalia Kazlauskienė, Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka ir metodinio darbo organizatorė Vida Kontrimavičienė. O Anykščių kultūros centro Kurklių skyriaus kolektyvas dovanojo muzikinę programą.

Atnaujintas bibliotekos patalpas pašventino Kavarsko ir Kurklių parapijų klebonas Norbertas Martinkus.

Biblioteka – minties namai, žmonių susibūrimo, dvasinio bendravimo vieta, kur žmonės užeina ne tik paskaityti, pasklaidyti laikraščių ar žurnalų, bet ir norėdami pailsėti, pamiršti kasdienybę.

Keletą kartų Kurklių biblioteka kėlėsi iš vienų patalpų į kitas. Biblioteka įsikūrusi mokyklos pastate, tarsi atjaunėjusi. Kiekvieną čia užėjusį, maloniai pasitinka ir palydi Danguolė. Jos rūpestis, kad šiuose namuose būtų gera ir jauku, kad malonu būtų užeiti, kad skaitytojas visada rastų reikalingą knygą, gautų informaciją, galėtų gražiai ir turiningai praleisti laisvalaikį, ir iš bibliotekos išeitų dvasiškai praturtėjęs.

Danguolė džiaugiasi, kad neišblėso žmonių noras skaityti. Tai skatina dirbti, rūpintis kiekvienu skaitytoju.


Anykščių viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Evaldo Matulio