Viešintukų kelionė į „Bitės nameliuką“


2015-12-04 Viešintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro priešmokyklinės grupės vaikučiai ir patys geriausi bibliotekos bičiuliai - pradinių ir penktos, šeštos klasės vaikai keliavo į Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių kur vyko edukacinė pamokėlė apie rašytoją Gabrielę Petkevičaitę-Bitę.

Ištempę auseles ir išplėtę akelės vaikai klausėsi pasakos apie mergaitę Gabrielę - kokia ji buvo draugiška, nuoširdi, sumani, darbšti.

Mažuosius labai domino bitės nameliukas, ne namelis, ne namukas, o nameliukas. Jis vadinamas todėl, kad jame yra liukas. Patekti į nameliuką galima buvo tik tuomet, kai įveiki „Garbės kodeksą“. Kodeksą sudaro punktai - kūrybiškumas, pilietiškumas, pareigingumas, rūpestingumas, pasiaukojimas, garbingumas, darbštumas.

Vaikai įrodė, kokie jie yra dailininkai, muzikantai, mylintys ir gerbiantys šeimos narius, draugus, kad yra pareigingi, darbštūs Lietuvos piliečiai.

Į nameliuką lindo po du vaikus. Jame buvo galima rasti knygų, krosnelę, „pyragėlių“, pagalvėlių, vazelių su gėlytėmis, matyti kosmosą, snaiges, eglę, pačią rašytoją Gabrielę. Kol draugai žvalgėsi ir svajojo nameliuke, likusieji smagiai žaidė judriuosius žaidimus, įminė mįsles.

Smagiai ir turiningai leidžiamas laikas kaip mat ir prabėgo. Turime išvykti. Dėkojame bibliotekininkėms Ramunei, Rimvydei.