Draugystė ir Karlsonas

Į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės, kurioje dalyvavo daugiau nei dešimt šiaurės Europos šalių, Lietuvoje visus renginių gausa pranokusioje - skaitymai net 520 vietų literatūrinius skaitymus - šviesos ir žodžio šventę draugystės tema įsijungė ir Svėdasų biblioteka. Pasirinko netikėtai originalią temą Astridos Lindgren parašytą Karlsono ir Mažylio istoriją.

Žvakių šviesoje, paslaptingoje dailės galerijos liepsnojančioje, virpančioje prietemoje, ant kėdžių bei pagalvėlių įsitaisę vaikai ir suaugusieji išgirdo neįtikėtinai keistos ir smagios septynmečio Stokholmo gyventojo Mažylio ir ant stogo gyvenančio ir nepaprasto motorėlio propeleriui sukantis skrajojančio nediduko, kresno vyruko pačiame jėgų žydėjime Karlsono draugystę. Apie Mažylio svajones, apie šuniuką, apie švelnią tėvelių bei kitų artimųjų pašaipą, liūdną vienišumą ir staiga atskridusį bičiulį. Didžiulį jo pomėgį valgyti tortus, šokoladą saldainius ir kitas saldybes, draugužių nuotykius ant stogų, namų tvarkytojos freken Bok sutramdymą ir kitas įdomybes bei viską pergalinčią draugystę...

Tuo pat metu kalbėtasi apie šių laikų draugystę, apie tai kas yra tikras draugas. O galiausiai atsivėrė bibliotekininkių kraitelė, kurioje vakaro dalyvių laukė tikras lobis, tikras vaistas nuo rudeniško liūdesio - net penkių rūšių šiuolaikiška uogienė ir gausybė pyragaičių. Tai vieni drąsiau, kiti tik kelis kart pakviesti mažiukais šaukštukais mirgėdami gerokai prisiragavome vasarą menančių aviečių, braškių, mėlynių, spanguolių, juodųjų serbentų. Ir visiems buvo linksma ir gera - juk taip bičiuliškai saldumynus ragaujant galima ir susidraugauti.

Saldumų padrąsintos ir dvi geros draugės - Vasarė bei Austėja smuiku mazurką ir kitokių melodijų pačirpino. Skirstėmės su viltimi ir dažniau vardan pasakų ir vardan draugystės susitikti.

Raimondas Guobis