Tradicinė, dešimtoji vaikų ir jaunimo šventė Ažuožeriuose


Rugpjūčio 21-osios dienos pavakarę ažuožeriečiai būreliais ir po vieną, vyresni ir jaunesni traukė į biblioteką. O bibliotekos kiemelyje jau šurmuliavo jaunieji skaitytojai, susirinkę į jubiliejinę, dešimtąją vaikų vasaros ir jaunimo laisvalaikio užimtumo stovyklos uždarymo šventę „Pasakų skrynelę atvėrus“.

Šventės dalyvių pasveikinti atvyko Anykščių rajono vicemeras Sigutis Obelevičius, Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos metodinio darbo organizatorė Vida Kontrimavičienė.

Jaunieji ažuožeriečiai, vadovaujami Anykščių kultūros centro Ažuožerių skyriaus renginių organizatorės Aldonos Simanonienės suvaidino spektaklį „Trys paršiukai“.

Pirmą kartą į šventę atvyko Svėdasų bibliotekos lėlių teatras (vadovė Asta Medinienė), jie parodė Just. Marcinkevičiaus pasaką „Grybų karas“.

Su savo programėlėmis atvyko Surdegio bibliotekos jaunieji skaitytojai – jų spektakliukas „Pasaka apie Buratiną“ (vadovė Janina Uzdrienė). Kavarsko bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Eugenija Zajankauskaitė ir šauniosios skaitytojos suvaidino S. Nėries „Senelės pasaką“.

Svečių būta ir iš Ukmergės rajono Deltuvos vaikų dienos centro „Delnai“. Jie parodė Emily Horn ir Pawel Pawlak spektaklį „Atsiprašau... ar jūs ragana“ (vadovės Irena Teresa Maksimovič ir Birutė Skeirienė).

Paskutinieji į sceną žengė šeimininkai – Ažuožerių bibliotekos lėlių teatro „Skruzdėlytės“ artistai. Jie suvaidino lietuvių liaudies pasaką „Pagrandukas“ (vadovė Daiva Agafanovienė).

Spektakliai baigėsi, tačiau šventė tęsėsi. Vyko „Pasakų kostiumų šou“, muilo burbulų lietus, daug džiaugsmo vaikams suteikė „Laimės šulinys“ – visi gavo žaislų. Laukė dar smagi vakarienė, žaidimai.

Ilgai dar kiemelyje klegėjo vaikų balsai, juokas. Po vakarienės ir žaidimų, jaunieji šventės dalyviai nakvoti pasiliko bibliotekoje, o kitą rytą po pusryčių išsiskirstė.

Šventę rėmė Anykščių rajono savivaldybė.


Viešosios bibliotekos informacija