Blogį prisiuvome prie Gavėno drabužių

Antano Baranausko pagrindinės mokyklos 2 a klasės pradinukai ir mokytoja Skaidrina Ratautienė šiemet Užgavėnėms ruošėsi gamindami Gavėną.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos bibliotekininkai sumanė išvyti susikaupusį blogį, nelaimes, o kartu ir visiems įkyrėjusią žiemą. Įgyvendinti sumanymą pradėjo vasario 11 dieną nuo Užgavėnių dirbtuvių, kuriose drauge su Antano Baranausko pagrindinės mokyklos 2 a klasės pradinukais ir mokytoja Skaidrina Ratautiene gamino vieną pagrindinių Užgavėnių personažų – aukštaitišką Gavėną. Ką ir kaip vynioti, kirpti, rišti, dygsniuoti, siūti, piešti juos mokė Užgavėnių kaukių darytoja Ažuožerių bibliotekininkė Daiva Agafanovienė, padėjo senjora bibliotekininkė Teresė Pilkauskienė ir bibliotekininkė Ramunė Bražiūnienė.

Dirbtuvių darbštuoliai ne tik Gavėną gamino. Noriai, drąsiai žiniomis apie Užgavėnes dalinosi, iš bibliotekininkės Ramunės daug naujo sužinojo. Ir labai stengėsi per metus susikaupusiais blogais pagalvojimais bei darbais atsikratyti – savo mažuose delniukuose spaudė medžiagos skiautę, joje palikdami blogį, ir skiautę prisiūdami ant Gavėno drabužių.

Baigę darbus panoro nusifotografuoti su Gavėnu.

Kas laukia Gavėno? Koks jo likimas?

Norite sužinoti – ateikite vasario 13 d., penktadienį, 12.00 val. į Bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje bei Bibliotekos prieigose vyksiančią etnografinę popietę „Išgąsdinkim žiemą“ ir drauge besiklausydami prisiminimų-linksmučių, dalyvaudami persirengėlių eitynėse-šėlionėse, dalindami krislelį gerumo – Užgavėnių blynus Šventosios antytėms bei besisveikdami su Saule SULAUKTI PAVASARIO IR ŠVĘSTI – ragauti Bibliotekoje riebius blynus su uogiene.
 

Parengė: Aušra Miškinienė, direktoriaus pavaduotoja
Vaidos Antanavičiūtės ir Rimvydės Urbonienės nuotraukos