Vaikų šventė „Metų ratas“

Jau devintus metus į bibliotekos kiemelį likus savaitei iki rugsėjo pirmosios, Ažuožerių biblioteka suburia vaikus bendrai vaikystės šventei. Šiais metais kiemelyje šurmuliavo daugiau nei 100 vaikų, vadovų, žiūrovų. Šventės rėmėjai: Anykščių rajono savivaldybė ir Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka. Pasveikinti šventės dalyvių ir žiūrovų atvyko Anykščių seniūnijos seniūnas Eugenijus Pajarskas ir L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Aušra Miškinienė.

Su savo nuotaikingomis programos  atvyko svečiai: iš Kavarsko miestelio (vadovė Janina Aleknavičienė ir miestelio bibliotekininkė Eugenija Zajankauskaitė); Staškūniškio (vadovė  bibliotekininkė Gražina Adomavičiūtė); Kurklių miestelio (vadovė bibliotekininkė Danguolė Kavaliauskienė); Piktagalio kaimo (vadovė bibliotekininkė Daiva Šišlienė); Surdegio  (vadovė bibliotekininkė Janina Uzdrienė);  Dabužių (vadovė Vida Adomonienė); Gabrielė Grimžaitė iš Šeiminiškių kaimo, Anykščių A. Baranausko pagrindinės mokyklos skaitovai (režisierė Alvyra Simanonienė) ir Anykščių muzikos mokyklos absolventės Aistė, Ernesta, Justė, Rimantė ir Simona.

Patikrinti saugaus eismo žinių, pravesti viktoriną ir linksmuosius žaidimus noriai sutiko Anykščių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, o policijos bičiulis Amsis visus  drąsino, saugojo. Pasirodžius Anykščių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistui Nerijui Urbonui su augintiniu policijos tarnybiniu šunimi Ūku, kiemelis skambėjo nuo vaikų plojimų. Kaip smagu buvo draugauti su geriausiu žmogaus draugu Ūku, stebėti jo sugebėjimus, susikaupimą atliekant užduotis, net galėjo jį paglostyti.

Jau tapo tradicija, kad  per vaikų šventę pasveikinami ir būsimieji pirmokai. Jiems be bibliotekos parengtos dovanėlės dar įteikta projekto „Saugus visur ir visada“ dovana knyga „Kaip dera elgtis gatvėje“ ir atšvaitas.

Visi šventės dalyviai, vadovai gavo padėkas, atminimo medalius, dovanėles, ir projekto „Saugus visur ir visada“ dovaną – atšvaitą.

Po skanios vakarienės visų laukė šokiai, „Vaikų svajonių laužo“ deginimas ir nakvynė bibliotekoje.

Ažuožerių filialo vyr. bibliotekininkė Daiva Agafanovienė