Elmininkų biblioteka smagiai atšventė 60-ies metų jubiliejų.


Apžiūrėtos dovanos, susigulėjo įspūdžiai, aptarta, pasigrožėta foto nuotraukomis, o dovanotų gėlų žiedlapiai jau byra...

Renginio metu susipažinome su bibliotekos istorija, prisiminėme čia dirbusius bibliotekininkus, pakalbinome, padėkojome. Šventę puošė bibliotekoje sukauptų darbų paroda, skaidrėse atsispindėjo darbo akimirkos, skambėjo bendruomenės narių atlikta A. Baranausko giesmė, daina apie biblioteką. Pasidalinome ir simbolinėmis dovanomis: lankstinukais apie Elmininkų biblioteką, rašikliais, su nacionalinės bibliotekų savaitės šūkiu „Biblioteka - vienas pasaulis, daug istorijų...“. Bet labiausiai nudžiugino literatūrinė dalis: poetės, literatės Laimos Petronienės skaitoma poezija. Juk tiek švelnumo ir šilumos Laimutė įdėjo į kūrybą, tiek atidavė savo širdies! Žiūrovai ir šypsojosi, ir ašarą braukė - abejingų nebuvo. Gal kai kurie pirmą kartą išgirdo taip jausmingai pateikiamą poeziją ir pajuto jos grožį. Todėl, kai Laimutė pasakė, kad yra išleidusi penkias savo kūrybos knygeles ir jas galima įsigyti, nusidriekė ilga eilė, norinčių gauti ir autorės autografą.

Džiaugiamės gražia šventė, nuoširdžiai pasidalintais prisiminimais, gražiais linkėjimais, dėmesiu, dovanomis. O jų būta įvairių: rimtų, praktiškų ir su humoro gaidele įteiktų. Šalia dovanotų knygų – muzikinis centras, saldžios dovanos (tortas - knyga, ąsotėlis medaus, obuolių sūris...), veltiniai, įteikti bibliotekininkei gintis nuo žiemos šalčių, net dažai, grindims atnaujinti. Kaip sakė bendruomenės nariai: „patys ištrypėme grindis, patys ir dažų nupirkome :)“. O grindys jau išdažytos, tad kviečiame į biblioteką, ateikite, trypkite, kad tik būtų Jums biblioteka reikalinga, o dažų ir vėl nusipirksime!

Nebuvo dar laiko padėkoti visiems, kurie padėjo pasiruošti šventei, kurie dalyvavo. Tad nuoširdus ačiū visiems: ir svečiams, ir bendruomenės nariams, ir skaitytojams. Ypatinga ir pati didžiausia padėka Laimutei - už eiles, už bibliotekai dovanotas knygeles, už nuoširdumą!

O šiandien bibliotekoje vėl vyksta aktyvus gyvenimas: knygas skaitome, naršome po interneto platybes, diskutuojame, ruošiamės būsimiems renginiams. Darbo diena jau teka įprastu ritmu ir biblioteka laukia Jūsų, mieli skaitytojai.

Jūsų bibliotekininkė Diana