Mokymai „Lietuvos e. piliečiui-paslaugos internete“ Rubikių bibliotekoje

 

Mokymai „Lietuvos e. piliečiui-paslaugos internete“ 

Vasario, kovo ir balandžio mėnesiais Rubikių padalinys kvietė savo bendruomenės gyventojus į kompiuterių kursus „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“. Juos iniciavo asociacija „LĮA“ („Langas į ateitį“) pagal Europos Sąjungos finansuojamą projektą.

Projekto esmė - tikslinių gyventojų grupių (bedarbių, vyresnio amžiaus, invalidų) kompiuterinių žinių įtvirtinimas ir naudojimosi elektroninėmis paslaugomis mokymas.

Mokytis šiuose 3 dienų (12,5 akad. val. trukmės) kursuose galėjo visi norintys, kurie buvo nors šiek tiek susipažinę su naudojimosi kompiuteriu pradmenimis: kompiuterio sandara, pagrindinėmis sąvokomis, interneto ir elektroninio pašto pagrindais, mokėjo naudotis naršyklės programa... O tuos, kuriems dar trūko žinių, teko papildomai keletą dienų pakviesti mokytis prieš prasidedant kursams. Kursų metu buvo mokoma praktinių kompiuterio panaudojimo žinių.


Labai aktualu buvo sužinoti, kaip surasti internete ir tvarkyti informaciją (įsirašyti, kopijuoti, spausdinti ar pasižymėti Adresyne). Buvo supažindinta ir su grėsmėmis, ir su atsargaus elgesio internete būdais. Per 3 dienas buvo suteikta nemažai naudingų žinių, kaip naudotis paslaugomis. Aišku, vyresnio amžiaus žmonėms tai nebuvo lengva, trūko laiko, tačiau buvo įdomu ir naudinga.
Mokymuose buvo daugiau gvildenamos tokios elektroninės paslaugų grupės: e.valdžia, e.prekyba, e.bankininkystė, sveikatos priežiūros, sodros ir darbo biržos teikiamos e.paslaugos ir kt. Praktiškai ieškojome Ligonių kasose savo duomenų apie suteiktas medicinines paslaugas ir išrašytus vaistus. Ši paslauga teikiama iškart svetainėje ir visai nemokamai, tik reikia turėti elektroninės bankininkystės sutartį ar tapatybės kortelę su e.parašu.