Šiaurės šalys iš arčiau

Šiaurės šalys iš arčiau

 

Niūriais lapkričio vidurio vakarais Šiaurės šalių bibliotekų savaitė-džiugus ir labai laukiamas renginys. Visus metus jo laukė ir Rubikių bibliotekos lankytojai vaikai.
Pirmiausia dėlto, kad viliojo šiemetinė tema ,,Humoras šiaurėje‘‘. Viliojo ir žinojimas, kad visą savaitę nuo lapkričio 14-20 d. bus galima pabendrauti su draugais, ilgiau pabūti bibliotekoje, susipažinti artimiau su kitų šalių knygų autoriais.

Šįmet Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse vyko jau 14 kartą.
Prasidėjo savaitė simboliniu žvakių šviesos uždegimu ir nurodytos ištraukos iš A.Vestly knygos „Mortenas , senelė ir Martė‘‘ skaitymu. Skaitymas balsu prie žvakių šviesos - tai ne tik atrakcija ar kažkokia mistika, bet ir reikšmingas dalykas. Tą dieną tūkstančiai bibliotekų ne tik Lietuvoje, bet ir kitose prie Baltijos jūros įsikūrusiose ir labiau į šiaurę nutolusiose šalyse įžiebia simbolinę šviesą ir taip pradeda visą savaitę vyksiančius renginius.


Rubikių biblioteka ŠŠ bibliotekų savaitėje dalyvavo jau ketvirtą kartą. Teko pagalvoti ir apie tai, kad ši savaitė būtų kažkuo skirtinga nuo praėjusių metų. Be tradicinių formų - parodos paruošimo, humoristinių ištraukų skaitymo, prigalvojome ir naujų. Dainavome danų, norvegų, švedų dainas kartu su atlikėjais, žiūrėjome filmus. Juokas būna visoks - kandus, įžeidžiantis, geraširdis, pamokantis. Apie tai kalbėjomės susibūrę draugėn.

Galima sakyti, kad auga karta vaikų, kurie žino apie šiaurės šalis, jų ypatumus, geografinę padėtį ir kultūrą.

Vyr. bibliotekininkė Genovaitė Šarskuvienė