Akcija „Esenjoras.lt“

Akcija „Esenjoras.lt“


Lapkričio – gruodžio mėnesiais vyko vyresniesiems žmonėms skirta akcija „Esenjoras.lt“. Į šią akciją įsijungė ir Ažuožerių kaimo biblioteka.

Lapkričio – gruodžio mėnesiais garbaus amžiaus gyventojai buvo ypatingai laukiami viešosiose bibliotekose –jose prasidėjo vyresniesiems žmonėms skirta akcija „Esenjoras.lt“. Bibliotekose susirinkę senjorai galėjo dalyvauti virtualiame susitikime, kuriame buvo kalbama apie interneto teikiamas galimybes pagyvenusiems žmonėms. Į šią akciją įsijungė ir Ažuožerių kaimo biblioteka.

Spalio 15 d. bibliotekoje buvo įrengta prieiga prie interneto. Tad ši naujovė labai sudomino senjorus. Kad vyresnieji lankytojai internete jaustųsi drąsiau, buvo supažindinti su būtent jiems pritaikyta interneto svetainė www.esenjoras.lt. Šiame paprastame ir patogiame tinklalapyje senjorai galėjo rasti naudingos informacijos, mokomosios medžiagos apie naudojimąsi internetu, bendravimui skirtą erdvę. Kiekvienam akcijoje dalyvavusiam senjorui prisiminimui buvo įteikti tušinukai su „Bibliotekos pažangos“ simbolika.

Gruodžio 20 d. Ažuožerių biblioteka visus kaimo senjorus sukvietė į Anykščių raj, Ažuožerių pagyvenusių ir neįgaliųjų žmonių klubą „Vingiorykštę“. Ši šventinė popietė buvo skirta konkurso "Tūkstantmečio senjoras" laimėtojui. Labai džiugu, kad iš 600 senjorų dalyvavusių akcijoje, laimė nusišypsojo ir mūsų bibliotekos skaitytojui, aktyviam akcijos „Esenjoras.lt“ dalyviui, neįgaliųjų klubo nariui: Povilui Pesliakui. Jis laimėjo metinę žinių prenumeratą, kurią įsteigė bendrovė „TEO LT“ ir „Bibliotekos pažangai“ parengtas knygas - kompiuterių ir interneto naudojimosi pradžiamoksliai. Prie arbatos puodelio buvo prisiminta akcija „Esenjoras.lt", kurią rengė projektas „Bibliotekos pažangai", jo tikslas supažindinti vyresniojo amžiaus Lietuvos gyventojus su interneto teikiamomis galimybėmis ir paskatinti juos aktyviai naudotis internetu visoms gyvenimo reikmėms.