Užgavėnės Ažuožeriuose

Užgavėnės Ažuožeriuose

 

Kuris geriausias laikas „ubagauti“? Ogi - Užgavėnės. Labai džiugu, kad viena iš pirmųjų į akciją įsitraukė Ažuožerių kaimo bendruomenė. Už jų padovanotus pinigėlius, knygų mugėje Vilniuje, buvo nupirktos keturios naujos vertingos knygos. Jos jau su bendruomenės pirmininkės Astos Grimžienės palinkėjimais keliauja pas skaitytojus iš rankų, į rankas.

Šiemet bibliotekoje „užgavėniautojų“ buvo sudarytos dvi komandos. Nuo pat ryto iš bibliotekos išėjo pačių mažiausiųjų akcijos dalyvių komanda, o po pietų grįžę iš mokyklos jau tikrieji bibliotekos skaitytojai. Juk Ažuožeriai didelis kaimelis ir aplankyti kiekvienus namus ir palinkėti geros sveikatos, gerų derlingų metų - yra būtina. Ir „užgavėniautojai“ ėjo ne tuščiomis rankomis, jau per vaikų popietėlę, jų pačių rankomis buvo padarytos padėkos atvirutės. Prisiminimui buvo įteikti balionai, sąsiuviniai su „Bibliotekos pažangai“ simbolika. Labai džiugu, kad ažuožeriečiai supranta ir palaiko akcijos idėją, juk knyga - vertybė, kuri keliauja per daugelį skaitytojų kartų. Buvome labai sujaudinti kai užsukę į Stasės Platukienės namus pamatėme, kad ji bibliotekai jau paruošusi dvi labai vertingas naujas enciklopedijas. Jos dėka bibliotekos skaitytojai galės semtis žinių iš „Laiko patikrintos idėjos ir patarimai“ ir „1001 naminis vaistas“ enciklopedijų.


Labai šiltai, su šiltais blynais ir saldumynais, mūsų laukė Ažuožerių bendruomenės „Senjorų klubas“. Bibliotekos komanda į klubą atėjo netuščiomis rankomis, juk Gustavo „Proto kovose“ už Ažuožerių „Zaoziorų“ komandą kovėsi ir „Senjorų klubo“ narys - Povilas Pesliakas. Jam buvo įteiktas „Bibliotekos pažangai“ diplomas, kompiuteriui valyti meškiukas ir plakatas su Gustavo parašu.


Už padovanotus pinigėlius esame labai dėkingi visiems ažuožeriečiams, Ažuožerių kaimo bendruomenei, Ažuožerių senjorų klubui, parduotuvės „Rudilė“ savininkams Birutei ir Rimantui Juodeliams, ŽŪB „Anykščių vaismedžiai“ vadovui Juozui Petraičiui. Jų dėka bibliotekos fondus papildė 44 naujos vertingos knygos. Dalis knygų jau nupirkta ir keliauja per skaitytojus, kitos užsakytos internetinėje „Knygų klubo“ parduotuvėje ir turi pasiekti biblioteką artimiausiu metu.

Ažuožerių padalinio vyr. bibliotekininkė Daiva Agafanovienė