„Šeimų kovos“ - Ažuožeriuose

„Šeimų kovos“ - Ažuožeriuose

 

Net du šeštadienius viešosios bibliotekos kvietė visos Lietuvos šeimas į nacionalinę viktoriną „Šeimų kovos“. Šeimos varžėsi dėl sumaniausios titulo. Akciją organizavo projektas „Bibliotekos pažangai“ drauge su Lietuvos viešosiomis bibliotekomis.

Lietuvos viešosiose bibliotekose iš viso įvyko dvi „Šeimų kovos“: pirmoji – kovo 26 dieną, antroji – balandžio 2-ąją. Pirmasis žaidimas buvo skirtas kelionėms, atradimams ir išradimams, antrasis – įsimintiniausiems knygų herojams.

Ažuožerių biblioteka kvietė savo internautus vėl pabandyti „laimę“. Bibliotekos komandoms gerai sekėsi „Protų kovų“ viktorinose su Gustavu, todėl tikėjo pergale ir „Šeimų kovose“.


Pirmojoje „Šeimų kovų“ viktorinoje dalyvavo 826 komandos. Į pirmąją kovą prisiregistravo dvi ažuožeriečių šeimos „Takeris ir šeima“ (Agafanovų) ir „Norves“ (Norvilaičių). Jau žaidimo pradžioje buvo aišku, kad laukia įnirtinga kova: po pirmojo turo daugiau kaip 100 komandų surinko maksimalų balų skaičių. Pasibaigus visiems keturiems turams rezultatai kiek pasikeitė: vienodą maksimalų balų skaičių buvo surinkusios 23 komandos. Kadangi nugalėtojai buvo neaiškūs, teko skelbti papildomą turą ir patikrinti žaidėjų žinias apie atsargų elgesį internete.

Papildomame ture situacija išliko panaši. Nors jo metu buvo užduoti klausimai su keliais galimais teisingais atsakymų variantais, tačiau tai, kaip paaiškėjo, Lietuvos šeimų nė kiek neišgąsdino: net 19 komandų sugebėjo teisingai atsakyti į visus papildomo turo klausimus. Vis dėlto pasibaigus papildomam turui paaiškėjo nugalėtojų sąrašas – sudarant jį buvo vertinamas ir atsakymų pateikimo greitis. Abi ažuožeriečių komandos užėmė prizines vietas „Takeris ir šeima“ užėmė 8 vietą, o „Norves“- 10. Abi komandos buvo apdovanotos visame pasaulyje mėgstamu stalo žaidimu „Carcassonne“ ir saldžiomis dovanėlėmis.

Po sėkmingos pirmosios „Šeimų kovos“ , balandžio 2 dieną į biblioteką atėjo kovoti jau keturios ažuožeriečių šeimos: „Dvarakincų“ (Agafanovų), „Norves“ (Norvilaičių), „N-Team“ (Stasiūnų) ir „Antanaičių“. Bibliotekoje yra tik trys kompiuteriai, tad gali dalyvauti kovose dvi šeimos (vienas kompiuteris turi būti prijungtas prie vaizdo transliacijos). Išeitis rasta į biblioteką atkeliauja dar du nešiojami nuosavi kompiuteriai, komandos prisiregistravo ir jau laukia kovos.

Antrojoje „Šeimų kovoje“ dalyvavo jau 929 komandos. Kova buvo įnirtinga kaip ir pirmoji , taip pat prireikė ir papildomo turo. Net trys ažuožeriečių komandos pateko į šimtuką. Aišku neapseita ir be prizinių vietų. „Dvarakincų“ komanda užėmė 7 vietą, o „Norves“- 14. Vėl į biblioteką atkeliaus daug saldžių dovanėlių, o už iškovotą septintą vietą – stalo žaidimas. Visų komandų draugišku susitarimu nuspręsta , kad žaidimas liks bibliotekoje , visos keturios komandos kada panorėjusios galės pasiimti jį pažaisti namuose ar bibliotekoje.

Daiva Agafanovienė, Ažuožerių bibliotekos, vyr. bibliotekininkė