Svečiuose pas vaiduoklį

Svečiuose pas vaiduoklį

 Gegužės 25-oji diena Vaikų literatūros skyriuje prasidėjo neįprastai. Ankstyvą rytmetį po  biblioteką pasklido malonus šurmulys, kurį skleidė vaikai atvykę iš Debeikių pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės. Juos atlydėjo mokytoja Vilma Petniūnienė.


Vaikai apžiūrėjo biblioteką, susipažino su čia gyvenančiomis „Gyvosiomis knygelėmis“. Jie daug pasakojo apie save: iš kur atvyko, kaip gyvena, kuo užsiima... Smagu buvo išgirsti, kad šiame šauniame būryje yra vaikų, kurie jau moka skaityti, nors mokyklos dar nelanko. Vaikai prisipažino, kad labai patinka pasakos apie Raudonkepuraitę, Vilką ir septynis ožiukus, Pelenę ir kitos. O ypač gera kai pasaką prieš miegą gali pasekti mamytė.
Debeikiečiai mėgsta skaityti ne tik pasakas, bet ir eilėraštukus, nuotykius ar juokingas istorijas. Ypatingai vaikams patinka baisios istorijos, nuo kurių šiurpuliukai per nugarą perbėga. Tačiau tokie literatūriniai personažai kaip raganos, vaiduokliai, baubai, burtininkai ar babaužiai jų visai negąsdina.
Vėliau susitikimas vyko bibliotekos dvarelio rūselyje „Voro buveinė“. Žvakių šviesoje skaitėme Rimanto Černiausko knygelę „Vaiduoklių istorijos“. Akmeninės rūselio sienos ir žvakių skleidžiama prieblanda sukūrė neįprastą skaitymui aplinką, todėl vaikai tylūs ir susikaupę klausėsi vaiduokliškų istorijų. Netikėtai ir paslaptingai į rūselį atkeliavo pats tikriausias bibliotekos „vaiduoklis“. Jis savo apsilankymu vaikų neišgąsdino, netgi pralinksmino. Smagiai su visais pabendravęs “Vaiduoklis“ kiekvienam įteikė dovanų.


Vaikų literatūros skyriaus informacija