Pasivaikščiojimas po „Vaikystės miestą“

Vaikystės šventė, skirta  Tarptautinei vaikų gynimo dienai   paminėti.

Gražus pirmosios vasaros dienos rytmetis visus mažus ir didelius pakvietė į parke įsikūrusį „Vaikystės miestą“. Čia vyko Vaikystės šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti.

 

Šventės dalyviai greitai tapo tikraisiais „Vaikystės miesto“ gyventojais. Mieste įsikūrusioje „Sporto alėjoje“ dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse, žaidė intelektinius žaidimus, o „Technikos alėjoje“ susitiko su Policijos ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais, kurie šventės dalyviams demonstravo tarnybinius automobilius, supažindino su šių tarnybų darbu bei naudojamomis specialiosiomis priemonėmis. Pakiliai nusiteikęs Policijos bičiulis šuo Amsis, vaikams rodė išskirtinį dėmesį. “Turgaus aikštėje“ veikė vaikų darbelių paroda – mugė.
„Teatro aikštė“ viliojo įdomiomis ir turiningomis veiklomis. Smalsiausieji šventės dalyviai žinias ir gebėjimus demonstravo Anykščių lietuvių – švedų draugijos narių parengtoje ir organizuotoje viktorinoje apie Švediją. Šachmatų mėgėjai turėjo gerą progą jėgas išbandyti simultane su viešosios bibliotekos Kraštotyros ir leidybos skyriaus darbuotoja šachmatų sporto aistruole Skaive Meškauskiene.
„Karlsono kiemelyje“ šeimininkavo L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos darbuotojų įkūnyti literatūriniai vaikiškų knygelių personažai Karlsonas, Pepė Ilgakojinė, Boružėlė Upsė. Į kiemelį užsukę svečiai noriai bendravo su pačiu tikriausiu Karlsonu, kuris visus supažindino su savo namais – biblioteka ant ratų (bibliobusu), vaišino skania uogiene, mokė dainuoti „Karlsono dainelę“. Nuotaikingai nusiteikusi Pepė Ilgakojinė kalbino bei linksmino mažuosius šventės dalyvius, kvietė pasirašyti „Pepės Ilgakojinės svajonių raštą“. Vaikai nuoširdžiai linkėjo, kad visos Pepės svajonės išsipildytų: turėtų daug knygelių, daug skaitytų, būtų sveika, kad greičiau sugrįžtų tėtis... Pepės šokiai nepaliko abejingų ne tik mažų, bet ir didelių. Smagiai nusiteikę, kartodami Pepės Ilgakojinės judesius, šokėjai ne tik šoko, bet ir dainavo daineles apie kirmėliuką Infantino, patinkančią dainelę, ančiukus...
Vaikystės šventę vainikavo bendras dalyvių šokis - Flashmob‘as, kurį organizavo J. Biliūno gimnazijos mokiniai.

Vaikų literatūros skyriaus informacija