„Danas Andriulionis. Tapyba“ – kiekvienas ieškome ir randame dalelę savęs

Danas Andriulionis. Tapyba

 

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos meno literatūros fonde – knyga „Danas Andriulionis. Tapyba“.

Rokiškyje gimęs, architekto išsilavinimą turintis, šiandien Klaipėdoje būsimiems dizaineriams tapybą ir kompoziciją dėstantis dailininkas kuria įspūdingo dydžio paveikslus, kurių yra įsigiję net Prancūzijos, Vokietijos, Izraelio, Anglijos, Austrijos, JAV ir kitų šalių kolekcionieriai.

Kolegos dailininkai ir menotyrininkai jo drobes vadina intelektualiomis, prilygina poezijai, spalvomis išsakytiems prasmingiems eilėraščiams, kuriuose greta alsuoja istorija ir filosofija, gamta ir kosmosas. Juos sulydydamas į visumą, dailininkas iš įvairių simbolių, abstrakcijų, skambių, žaižaruojančių, sodrių aukso ir vario spalvų tarsi stato savo svajonių miestą – Pasaulio miestą, liudijantį būtą ir nuolat esantį pokalbį su laiku, įprasminantį šiuolaikinio žmogaus išgyvenimus.

„Gerame meno kūrinyje kiekvienas žmogus ieško ir randa dalelę savęs. Jautresnės sielos žmogus šiuose darbuose ras nostalgija kvepiantį švelnų rudens koloritą, muzikalesnis išgirs iš praeities atėjusią senelės raudą ar prisimins iš vaikystės spalvingą močiutės lovatiesę. Snobas, praeities žinovas, bandys suprasti Dano simbolių kalbą, o astrologas galbūt atras naują kometą ar galaktiką...“, – taip Dano Andriulionio drobes mato Klaipėdos universiteto Menų fakulteto dailės katedros vedėjas doc. Linas Julijonas Jankus.

Dėkojame dailininkui Danui Andriulioniui bei Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešąjai bibliotekai už padovanotą knygą „Danas Andriulionis. Tapyba“ su dailininko autografu, pateikiančią tapytojo Dano Andriulionio kūrybinį kelią, gausiai iliustruotą autoriaus tapybos darbais ir parodų akimirkomis.

Paieškokime šioje knygoje dalelės savęs!


Parengė:
Aušra Miškinienė
Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių
viešosios bibliotekos
direktoriaus pavaduotoja