Bibliotekos fondus praturtino mokslininko padovanotos knygos

Bibliotekos fondus praturtino mokslininko padovanotos knygos

Š. m. gegužės 6 d. Anykščiuose apsilankęs mokslininkas biologas imunologas, pedagogas Vytas Antanas Tamošiūnas padovanojo knygų Anykščių L. ir S. Didžiulių viešajai bibliotekai.

Sudominti skaitytoją ir sužadinti jo domėjimąsi imunologija padės knyga „Jūsų nuostabioji imuninė sistema: Kaip saugomas Jūsų kūnas“ (2012 m.) – griežtoko turinio ir lengvai prieinamos formos derinys.
Knygą parengė Japonijos imunologų draugija, siekdama „pasiūlyti kiekvienam – nuo pradinuko iki suaugusio, kad paprastai ir aiškiai būtų išdėstomos žinios apie imunologijos pasaulį“.

Knygoje „Aiškinamasis imunologijos ir alergologijos terminų žodynas“ (2012 m.) skaitytojas ras net 700 svarbiausių imunologijos ir alergologijos terminų, vartojamų apibrėžiant imunitetą, žmogaus ir gyvūnų imunines sistemas bei jų sudedamąsias dalis, imuninius procesus, su imuniteto sutrikimais susijusias ligas. Terminai pateikiami su anglų kalbos atitikmenimis.

„Akademijos tradicija yra sukaktis pažymėti knygomis. Jos apie mokslininkų gyvenimus, atiduotus mokslui, darbus, mokinius, kolegas, pėdsakus šalies istorijoje“, – Lietuvos mokslų akademijos įkūrimo 70-mečiui pažymėti skirtoje knygoje „Akademija ir akademikai atsiminimuose“ (2013 m.) rašo prof. Valdemaras Razumas. Prof. Domo Kauno sudarytoje atsiminimų knygoje skaitytojas ras reikšmingą indėlį į Lietuvos intelektualinį gyvenimą įnešusių asmenybių – prof. Zenono Ivinskio, įvairių mokslo šakų akademikų prof. Vandos Zobarskaitės, Juozo Jurginio, prof. Kosto Korsako, Eduardo Vilko, Vytauto Girdzijausko, Juozo Dalinkevičiaus, Jono Kriščiūno, prof. Juozo Tonkūno, prof. Viktoro Ruokio, prof. Aleksandro Čyro, Adolfo Jucio, prof. Povilo Brazdžiūno ir kt. – „biografinius portretus, jų darbus, pripažinimą ir nesėkmes, mokslo ryšius, mokslinės brandos kelio ypatumus ir XX amžiuje tekusius išbandymus“.

„Kraujo lašo paslaptys: Vyto Antano Tamošiūno bibliografijos rodyklė“ (2012 m.)„Kraujo lašo paslaptys: Vyto Antano Tamošiūno bibliografijos rodyklė“ (2012 m.) apima informaciją apie išleistus leidinius: imunologijos mokslą populiarinančias brošiūras, disertacijų santraukas, metodines rekomendacijas, mokymo priemones, nuotraukas iš asmeninio Vyto Antano Tamošiūno albumo, leidinių bei Lietuvos mokslų akademijos archyvų.

Dėkojame mokslininkui Vytui Antanui Tamošiūnui už Anykščių L. ir S. Didžiulių viešajai bibliotekai padovanotas knygas, suteiksiančias įdomios ir svarios informacijos skaitytojui.

Beje, svečio Vyto Antano Tamošiūno seneliai – Anykščių krašto žmonės: Pranas Žemaitis iš Lašinių (Anykščių r.) ir Veronika Masiulytė-Žemaitienė iš Sterkiškio (Anykščių r.).

Plačiau apie mokslininką Vytą Antaną Tamošiūną skaitytojas ras anykštėnų biografijų žinyne: http://www.anykstenai.lt/asmenys/asm.php?id=1639

Parengė:
Aušra Miškinienė
Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių
viešosios bibliotekos
direktoriaus pavaduotoja