Skaitau ir dalinuosi

Painting by Thomas Benjamin KenningtonBibliotekos lankytojai skaito, diskutuoja, siūlo knygas


 


 


****************** ************** ********************** ******************

Stepas Eitminavičius
Užrašai sau ir kitiems


Esė apie vaikystę, rašančiojo jauseną, mokyklą.

Kukli žaliais viršeliais tarsi su atsiveriančiu langeliu knyga – jautrūs, nuoširdūs, labai paprasti, bet tuo pačiu daug išminties ir grožio atveriantys vaizdeliai, apmąstymai apie autoriaus vaikystę, pedagoginio darbo patirtį.

Kaip gera gyventi vienkiemyje, sename dvare, stebėti paukščius, medžius, šalia esančius žmones, paprastuose dalykuose rasti visokių stebuklų.

Šių dienų skubančiam, pavargusiam žmogui ši knyga padės giliau pažvelgti į tikrąsias gyvenimo vertybes.

Vida 

 

****************** ************** ********************** ******************

 

Michelle Obama
Mano kelias

Buvusi JAV pirmoji ponia Michelle Robinson - Obama prisiminimų knygoje "Mano kelias" su didele įtaiga,stipria jumoro,savikritikos gaida pasakoja nepaprastą savo gyvenimo istoriją - nuo ankšto šeimos butuko antrajame aukšte pietinėje Čikagoje iki prabangių Baltųjų rūmų spindesio,jų oficialiosios pusės ir užkulisių.
Pažintis su teisės studentu Baracku Obama pakeitė jos pačios sėkmingai pradėtą ir kuriamą karjerą,privertė daug ko atsisakyti,aukoti šeimos ramybę,slopinti savo ambicijas vardan vyro politiko ateities.
Turėti savo tikslą,ryžtingai jo siekti,saugoti šeimos vertybes bet kokiomis aplinkybėmis,suprasti kas esi,kuo nori,kuo gali būti,niekada nepamirštant savo šaknų - pagrindinės knygos puslapiais vedančios gijos,padedančios skaitytojui susivokti savo gyvenimo vertinime,savo tikslų ieškojime.

Vida****************** ************** ********************** ****************** 

Kimberley Freeman Lauko gėlių kalva.

 

 

 

Įtraukianti dvejų moterų istorija. Įvykiai klostosi lietingoje Škotijoje ir tolimoje saulėtoje Australijoje. Garsi prima balerina, turėjusi viską ir praradusi, randa savyje stiprybės pradėti viską iš naujo. O Betei tik 19-a metų, kai sužino, kad taps mama. Kaip gyventi toliau, kai supranti, kad aplinkiniai tik pasmerks ir kaltins. Sunkūs laikai, kupini įvairių prietarų. Bet stiprios moterys eina savo keliu kupinu išbandymų.
Malonaus skaitymo.
Man patiko 


Elada

 

 

****************** ************** ********************** ******************

Alice Hoffman, „Priešybių santuoka“.

Intriguojanti istorija apie uždraustą meilę tropinėje Šventojo Tomo saloje ir nepaprastą moterį, davusią gyvybę impresionizmo tėvui, dailininkui Kamiliui Pisaro. Rakelė visada svajojo apie gyvenimą tolimajame Paryžiuje. Jaunutė buvo ištekinta už žymiai vyresnio našlio su trimis vaikais. Bet jos pavydėtina stiprybė neleido palūžti. Staiga mirus vyrui, ji užmezgė meilės ryšį su jo sūnėnu Frederiku, atvykusiu iš Prancūzijos.
Labai poetiška kalba, egzotiškais vaizdais ir filosofinėmis įžvalgomis atgaivinama įstabi Rakelės ir Frederiko santuokos istorija, subtiliai primenanti, kokia nepaprastai sudėtinga ir nepaklūstanti jokioms taisyklėms yra žmogaus širdis. Tai – ne kažkokia banali besikartojanti meilės istorija. Tai nuostabi knyga, nuo kurios negali atsitraukti, žaviesi, liūdi, verki ar kartu džiaugiesi. Tai ir istorija, būtinai paskaitykite.

Nijolė

 

 

 ****************** ************** ********************** ******************

Paula Hawkins, „Mergina traukiny“.

Sukluskite tie, kurie mėgaujatės, skaitydami trilerius. Tai trileris, kuris pakeis jūsų požiūrį į kitų žmonių gyvenimą. Reičelė kasdien važinėja traukiniu tuo pačiu maršrutu iš namų į Londoną ir atgal. Kasdien ji mato viename namų kvartale gyvenančią porą – pusryčiaujančią, geriančią kavą terasoje. Jų gyvenimas, Reičelės akimis, tiesiog tobulas. Bet kartą išvysta kai ką, kas ją pribloškia. Ar tai, ką ji matė, kaip nors susiję su tolesniais sukrečiančiais įvykiais? Istorija, lyg tas traukinys, prasiveržia pro apsnūdusį Londono priemiestį... tiesiog negali liautis versti puslapių..
Iš tikrųjų , negalėjau atsitraukti nuo šios knygos, taip norėjosi užbėgti už akių, sužinoti viską. Istorija paini, tik perskaičiusi daugiau kaip pusę knygos, ėmiau įtarti, kas tikrasis žudikas. Skaitykit, tikrai nenusivilsit. 

Daiva

 

 

 

 


****************** ************** ********************** ******************

Jennifer Ryan, „Čilberio moterų choras“

 

Tai knyga apie tikrąją moterų stiprybę karo metu. Viskas vyksta Anglijoje, Kente, Čilberyje 1940 – aisiais. Vyksta karas, artėja vokiečiai, idiliška Čilberio ramybė sutrupėjo. Bet ir šiuo metu liko viltis.
Rekomenduoju paskaityti šią knygą.

  
      Diana

 

 

 

 

 

 

****************** ************** ********************** ******************