Vakaras, skirtas poeto, rašytojo Kęstučio Navako atminčiai


Praūžus kultūros festivaliui „Purpurinis vakaras“, 2021 m. rugpjūčio 23 d. popietę Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka savo bičiulius pakvietė į vakarą, skirtą poeto, rašytojo, vertėjo Kęstučio Navako atminčiai.

Susitikime dalyvavo ir savo prisiminimais bei mintimis apie rašytoją dalinosi poetas, rašytojas, literatūros kritikas ir fotomenininkas Julius Keleras, kuris buvo Kęstučio Navako bendražygis. Susitikimo metu poetas apžvelgė Kęstučio Navako gyvenimą ir kūrybą. Įsimintiniausias Kęstučio Navako parašytas frazes bei eiles skaitė Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Asta Preidytė. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Jolanta Dapkūnaitė, kuri skaitė ištraukas iš dviejų Kęstučio Navako esė rinkinių: „Du lagaminai sniego“ ir „Begarsis skambutis“. Šiose knygose rašytojas filosofiškai tačiau kartu su humoro prieskoniu aprašė įvairias savo gyvenimo patirtis, įvykius ir išgyvenimus. Netgi visiškai nelinksmi įvykiai ir nutikimai šiose knygose pateikiami humoristiškai, šmaikščiai ir netgi šiek tiek su ironija. Autorius žaismingai tarsi mozaiką iš nuotrupų dėlioja prisiminimus apie gyvenimą Kaune sovietmečiu, bohemą, keliones. Klausytis aktorės skaitymo buvo labai įdomu. Ji tarsi įtraukė klausytoją, sužadino jo smalsumą ir sudomino paimti į rankas bent vieną iš šių knygų ir perskaityti.

Susitikime taip pat dalyvavo ir jį moderavo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos organizatorė Elvyra Pažemeckaitė.

Šis renginys yra Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vykdomas projektas „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje XII“, skirtas Panevėžio regiono gyventojams populiarinti Valstybės kultūros ir meno premijomis (nacionalinė ir vyriausybės) apdovanotų menininkų kūrybą. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka yra viena iš 10-ies bibliotekų, kuriose organizuojama Valstybės kultūros ir meno premijomis apdovanotų menininkų naujausios kūrybos pristatymo programa.

Justė Jablonskienė
Kultūros projektų ir personalo vadovė