Po Bibliotekos skliautais skambėjo Žaliamėlės Paukštės giesmė...

Rugsėjo 24 d. rudeninės saulės nutviekstoje Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salėje vyko lituanistės ir etnomuzikologės Rūtos Vyšnios knygos „Vandenynas ir Žaliamėlė“ muzikinis pristatymas.


„Vandenynas ir Žaliamėlė“ – tai poetinė, simbolinė, mitologinė sakmė-giesmė, kurią gieda Žaliamėlė Paukštė. Ši giesmė tyvuliuoja mūsų pirmapradžiuose vandenyse. Knygoje ataidi intertekstai iš lietuvių ir indoeuropiečių mitologijos, tautosakos, muzikinio folkloro ir susipina su vidinėmis, poetinėmis autorės gijomis. Ši sakmė-giesmė skirta ne tik suaugusiesiems, bet ir šeimoms, vaikams.

Neįprastos knygos autorė papasakojo apie šios, kaip pati įvardina, filosofinės pasakos atsiradimą, jos prasmę, skaitė ištraukas, dainavo, grojo kanklėmis, pasakojo apie savo vaikystę, ir su susirinkusiais kalbėjo apie pasakų reikšmę mūsų gyvenime. Kiekvienas besiklausantis šią pasaką atrado individualiai, įsiklausant, įsivaizduojant ir tyliai apmąstant girdimo teksto potekstes.

Knygos pristatymo metu skambėjo pačios autorės atliekamos archajiškos lietuvių liaudies dainos, o Vandenyno ošimą ir Žaliamėlės giesmę palydėjo muzikos garsai.

Dėkojame „Vandenynas ir Žaliamėlė“ autorei Rūtai Vyšniai už jos nuoširdumą, jautrumą ir atvirumą, kurie Žaliamėlės Paukštės pavidalu švelniai palietė kiekvieno atėjusio sielą.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Indrės Rukšaitės